Cyklosalon předvede: Test klasického hardtailu, jak se oblékat na kolo a kdo vezme na milost Raw

Je tu další týden a s ním přišly i příjemnější povětrnostní podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. Jaro je tady. A také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 6. května v 7.15 na Primě. Zpětně díly najdete na iprima.cz.

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále silnější slovo, a dělejte v nadcházející sezóně něco pro svoje zdraví i bezpečnost.

V záplavě celoodpružených a e-bikes nezapomínáme ani na klasická kola. Ondra si dokonce vybral k testu klasický hardtail, a to od Treku. Model Marlin 8 s hliníkovým rámem porovnával, co se týče vlastností, dokonce s automobilem kategorie SUV! Není chlapec nějak „mimo mísu“?

Letošní počasí si s námi skutečně hraje. Chvilku chladno, prší a vítr duje, a za pár minut zase téměř letní vedra. Navíc cyklistika je různorodá, něco jiného vyžaduje třeba silniční nebo horská. Do všeho také promlouvá móda. Ano, řeč je o optimálním oblečení na kolo. Do role módní policie se nominoval Vašek. Určitě vám poradí, co se pro jakou disciplínu a počasí nejlépe hodí. Dozvíte se také, že není dobré kraťasy s vložkou dávat do sušičky.

„Jezdi a objevuj“ je velmi výstižné heslo českého výrobce kol značky Pells, určené pro jejich univerzální model Raw. Bývalý profesionální silničář Franta se do gravelů doslova zamiloval, a tak si Raw vzal na test. Velmi důkladně ho vyzkoušel v okolí Dobříše, kde našel všechny druhy povrchů. Mrkněte se, jak novinku zhodnotil.

Druhý František z naší redakce vyrazil s kamarády na výlet. Vzali to tentokrát kolem Kocáby. Ovšem z plánované poklidné projížďky se stal trochu bahnitý a mokrý horor. Kocába rozhodně nevypadala jako poklidná malebná říčka, a ani zlato nenašli. Navíc železnice měla výluku. Ale přes všechny překážky se všem účastníkům výlet moc líbil. Mimo jiné poznali jednu proslulou trampskou osadu a dozvěděli se, jak se plavilo dřevo. Zjistili, že i betonová stavba může mít duši, a také objevili na faře ve Štěchovicích zajímavý samoobslužný cykloservis.