Cyklosalon: Test cenově dostupných kol, městská kola pod drobnohledem a návštěva u Tomáše Zejdy

Je tu další týden a s ním přišly i příjemnější povětrnostní podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. Jaro je tady. A také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 20. května v 7.10 na Primě. Zpětně díly najdete na iprima.cz.

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále silnější slovo, a dělejte v nadcházející sezóně něco pro svoje zdraví i bezpečnost.

Často nám píšete, že byste uvítali také testy či představení cenově dostupných kol. Jak se říká, vaše přání je nám rozkazem, a tak je zde test kola Trek FX 1. Vypadá na první pohled, jako když je z přelomu našeho tisíciletí, ale Vašek se s ním vyloženě ztotožnil a moc mu vyhovovalo hlavně pro cestu do práce nebo výlety s rodinou.

Městská kola stojí tak nějak na okraji zájmu nás, „pravých“ cyklistů, ale docela neprávem. Však zkuste jet ve městě do práce na své vymazlené silničce. Ve slušném oblečení to nedáte, ani když neprší. A to nemusíte jet, v případě, že jste žena, v sukni. Nemluvě o tom, že potřebujete někam odložit tašku. V tu chvíli přichází ta pravá chvíle pro městské kolo. Jako je třeba TERN NBD S5i, které testovala Kačka. TERN je navíc částečně skládací a má elektro dopomoc. Do města paráda.

Sen každého silničáře je zažít živě atmosféru největšího cyklistického podniku planety Tour de France. Víte, že to není tak úplně nedosažitelné? Možná, že právě vám to Cyklosalon umožní.

Našeho Ondru jsme vyslali do Plzně. Ale nebojte se, netestoval plzeňský zlatý mok, zato navštívil Tomáše Zejdu – bikera válejícího ve freestyle disciplínách. Navíc borce, který absolvoval nejprestižnější podnik v tomto sportu. O jaký podnik jde a co to vše obnáší, proč jel až do Afriky a další super zajímavosti uvidíte v reportáži „Na čem jezdí…“