Dealerské týmy Škoda nastupují ke třetímu podniku domácí sezony s medailovými ambicemi

Škoda Auto Česká republika pokračuje ve svých aktivitách na poli tuzemského motorsportu. Všechny 3 dealerské týmy, na jejichž podpoře participuje tuzemské zastoupení značky Škoda společně se svými autorizovanými obchodníky, nechybí na startu jubilejního 50. ročníku Rallye Český Krumlov. Znovu budou usilovat o nejvyšší příčky v absolutním pořadí.

Úspěšný program založený na podpoře talentovaných posádek pokračuje i v roce 2023

Podpora dealerských týmů není pro značku Škoda žádnou novinkou. V uplynulých sezonách jich do domácího šampionátu zasáhlo několik a vždy patřily ke špičce. Na osvědčeném principu tento koncept funguje i v letošním roce. Autorizované obchodníky značky Škoda a jejich týmy tuzemské zastoupení Škoda Auto podporuje společně s týmem Škoda Motorsport, který opět poskytuje balíček náhradních dílů a služeb. „Česká rallyová scéna má dlouhodobě vysokou úroveň a i díky ní se těší velkému zájmu fanoušků a médií. Názorně to ukázaly úvodní podniky domácího šampionátu, které nabídly strhující souboje od začátku do konce. Proto pokračujeme v osvědčeném modelu podpory dealerských týmů, v nichž se potkávají zkušení mistři s talentovanými mladíky,“ říká vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika Libor Šedivák.

Česká stopa v globálním rallysportu – MS poprvé v historii na našem území

Čtvrtým členem jezdecké sestavy se stal mladý talent Erik Cais, jenž s podporou agilního zlínského prodejce Samohýl Motor reprezentuje značku Škoda v mistrovství světa (WRC)  a Evropy (ERC). Se speciálem Škoda Fabia RS Rally2 se domácím divákům představí jak na evropské Barum Czech Rally Zlín, tak v rámci nového světového podniku Central European Rally, který se částečně uskuteční na českém území. Na sedadle spolujezdce se vedle Erika Caise plánovaně vystřídají Petr Těšínský, Daniel Trunkát a slovenský navigátor Igor Bacigál.

Trojice dealerských týmů zabojuje o stupně vítězů v 50. ročníku Rallye Český Krumlov

že v boji o přední příčky přituhuje. V okolí Českého Krumlova se do něj znovu zapojí 3 podporované dealerské posádky. Devítinásobný šampion Jan Kopecký se spolujezdcem Janem Hlouškem usednou do vozu Škoda Fabia RS Rally2 v barvách Agrotec Škoda Rally Teamu. Starší generaci soutěžního speciálu z Mladé Boleslavi nasadí letos nově vytvořený Auto Podbabská Škoda MOL Team pro posádku Dominik Stříteský/Jiří Hovorka. Stejný vůz mají k dispozici Adam Březík s Ondřejem Krajčou ze Samohýl Škoda Teamu.

Páteční etapa částečně za tmy, v sobotu bohatý program od rána do pozdního odpoledne
Úvodní rychlostní zkouška Rožmitál je na programu v pátek před 17. hodinou, první etapa  bude končit až krátce před půlnocí. Diváci tak nepřijdou o atraktivní noční průjezdy, které jsou nejen na českých soutěžích stále vzácnější. Sobotní 2. etapa obsahuje rovněž 3 měřené úseky, které se pojedou dvakrát. Nechybí mezi nimi ani legendární rychlostní zkouška Malonty v délce téměř 28 km. Celkově trať měří 523,26 km, z čehož 164,38 km připadne na 14 rychlostních zkoušek. Na cílovou rampu v českokrumlovské Jelení zahradě přijedou ti nejlepší v sobotu 20. května krátce před 17. hodinou.

Zajímavosti z dealerských týmů Škoda Auto ČR: 

·      Agrotec Škoda Rally Team jako první v českém mistrovství nasazuje nový soutěžní speciál Škoda Fabia RS Rally2. Jeho pilot Jan Kopecký se sice v rámci spolupráce s oddělením Škoda Motorsport podílel na vývoji, za účelem co nejlepšího vlastního nastavení pro specifické české tratě však absolvuje se svým hustopečským týmem další testy.

·      Samohýl Škoda Team (Adam Březík) a Auto Podbabská Škoda MOL Team (Dominik Stříteský) jsou aktivní i v oblasti esportu. Piloti těchto dealerských týmů se zúčastnili Škoda eRally Media Cupu, ve kterém se za volanty virtuálních speciálů Škoda Fabia Rally2 utkali se zástupci vybraných českých médií.

·      Auto Podbabská Škoda MOL Team, za který letos startuje posádka Dominik Stříteský a Jiří Hovorka, aktivně spolupracuje i se začínajícími talenty. Na rady a podporu Dominika Stříteského se tak může spolehnout devatenáctiletá Eliška Slavíková, která zažívá premiéru ve „velkém mistráku“ s vozem Škoda Fabia I třídy RN6.

Průběžné pořadí PSG mistrovství ČR v rally 2023:
1.                        Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec Škoda Rally Team/Škoda Fabia RS Rally2) 108 b.
2.                        Filip Mareš/Radovan Bucha (ACCR Entry Engineering/Škoda Fabia Rally2 evo) 72 b.
3.                        Adam Březík/Ondřej Krajča (Samohýl Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) 70 b.
4.                        Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát (Kontakt Škoda Team/Škoda Fabia Rally2) 61 b.
5.                        Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (Auto Podbabská Škoda MOL Team/Škoda Fabia Rally2)
6.                        Martin Vlček/Jakub Kunst (Kowax Racing/Hyundai i20 R5) 53 b.
7.                        Karel Trojan/Zdeněk Jůrka (Trojan Karel/Škoda Fabia Rally2) 41 b.
8.                        Václav Kopáček/Petr Picka (Kicker Racing Autoklub v AČR/Ford Fiesta R5) 30 b.
9.                        Aleš Jirásek/Petr Machů (Praga-Automotive s.r.o./Škoda Fabia Rally2) 23 b.
10.                      Ondřej Šimek/Vítězslav Baďura (Shivamotoshop KTM/Ford Fiesta R5) 21 b.