Esportová velmoc Švédsko padá pod tíhou rozhodnutí parlamentu

Smráká se nad jednou z nejtradičnějších herně orientovaných zemí? Švédští a zahraniční hráči jsou pod tlakem ze stran vlády a vypadá to, že i druhý velký turnaj od Valve zamíří do jiné země. Podle všeho si totiž i organizátoři PGL Major Stockholm naříkají nad těžkou komunikací se švédskou vládou.

Pořádání Major turnajů od Valve není nikdy procházka růžovým sadem. Švédská vláda tomu ale nasazuje hned tři korunky, díky kterým staví organizátory do nezávidění hodné situace. Největším problémem je, jako u DOTA 2 turnaje The International, vydávání víz. Švédská vláda neuznává esport jako sport, proto by na dosažení víz pro vstup do země nemuseli všichni hráči dosáhnout, zvlášť nyní v COVID-19 postižené Evropě.

Do celé situace se přidává i organizace Ninjas in Pyjamas, švédská esport asociace a vybrané tamní hvězdy. Pokud by ale mělo dojít ke změně, mohlo by se nakonec stát, že se i CS:GO turnaj opět uskuteční po několika letech v Rumunsku. Naposledy se zde hrál Major turnaj DreamHack, přesněji v Cluj-Napoca.

Zdroj: PLAYzone.cz
Foto: PGL Major