Organizátor turnajů BLAST podepsal smlouvu s arabským NEOM

Dánský organizátor herních turnajů, společnost BLAST, podepsala již minulý týden spolupráci o propagaci se společností NEOM. Ta stojí za vystavením města na hranicích Spojených Arabských Emirátů (SAE) a Izraele. K dané spolupráci se ale negativně nahlíží ze strany komunity. Dojde opět ke zrušení kontraktu?

Minulý týden Riot Games oznámila spolupráci se stejnou společností. Na nátlak zaměstnanců a vysílacího týmu byla ale spolupráce o den později zrušena. Největším problémem je to, že se Riot staví na pozici organizátora, který ctí práva LGBTQ+ komunity. Společnost NEOM, která je ze SAE, ovšem tuto ideologii nesdílí. Ačkoliv byla smlouva s LEC zrušena, ta s dánským organizátorem Blast zůstala platná, proč?

Miliardová společnost jako je Riot Games si může dovolit upustit od spolupráce s partnerem, proti kterému komunita a vlastní zaměstnanci brojí. Naopak Blast, který se potýká v konkurenčním boji s DreamHack, ESL, StarSeries atd.  a potřebuje svým partnerům, tedy zasmluvněným týmům, dodat finance, které na začátku přislíbili.

Už nyní se vůči BLAST ozvali někteří komentátoři, ti jasně řekli, že dokud bude spolupráce platná, nebudou se účastnit všech spojených turnajů. Podle informací by měla spolupráce organizátorům z BLAST přinést několik desítek milionů dolarů.

Zdroj: The Esport Observer