25. sezóna závodů KOLEM PRO ŽIVOT. Pro pocit, kdy projedete cílem

Je to tady! Jubilejní 25. sezóna závodů Kola pro život, která odstartuje v sobotu 27. dubna. Ano, již čtvrt století má za sebou kultovní „KOLO PRO ŽIVOT“. Už Vás jistě “svrbí nohy“, těšíte se na pocit euforie, který zažíváte při samotném závodu, který graduje při průjezdu cílem. Na otvíráku cyklistické sezony – Bikemaratonu Beroun Kooperativy nemůžete chybět. Zveme Vás na první závod seriálu Kolo pro život do královského města Beroun. Ať už jste nadšení amatéři nebo cyklističtí profíci, držíme Vám místo ve startovním poli. Myslíme i na (ne)závodníky. Máme pro ně nově trasu TRIP.

REGISTRACE ZDE

25 let žijeme cyklistikou!

Seriál KOLO PRO ŽIVOT rozjíždí již 25. bikesezónu a u toho nemůžete chybět. Hned první podnik zavítá do královského města Beroun – Bikemaraton KOOPERATIVY. Nešetřete síly na další závody a postavte se na start. Výmluvy o absenci najetých kilometrů nebereme, stejně jako ty výmluvy o nedostatku času. Těšíme se na Vás. Natočíte své první závodní kilometry, potkáte se třeba s přáteli – závodníky a samozřejmě se porovnáte s nejlepšími! Berounský maraton je akce s dlouhou historií a osobnostmi na startu. V loňském roce přijel závodníky podpořit např. Radek Jaroš, nejúspěšnější český himálajský horolezec, který má slabost i pro cyklistiku.

„Vždycky KOLO PRO ŽIVOT“

Kolo pro život je tu vždy pro Vás milovníky horské cyklistiky, závodění a krásných míst. Vždy můžete vybírat z několika tratí. Trasy pro dospělé závoďáky jsou označeny O, A, B a C. Pro rodiny s dětmi a úplné začátečníky je připravena Family jízda, která svojí délkou kolem 20 km a celkovým pojetím trasy je příjemnou ochutnávkou cyklistiky. Pro ty, kteří chtějí strávit na kole více času a ujet více kilometrů, jsme připravili nezávodní formát TRIP. Trasa je ve většině případů totožná s trasou B, bez případných těžších pasáží. Jak na Family tak na TRIP můžete vyrazit na kole dle vlastního výběru včetně ELEKTROKOLA.


Do Berouna

Samotný Beroun je krásné město obklopené téměř ze všech stran kopci a lesy. Tedy místo pro cyklistický závod jako stvořené. Tak se pojďme podívat na tratě a vybírejte, na kterou trasu se letos postavíte. Trasa B měří 51 kilometrů a má 1352 výškových metrů, trasa C je dlouhá 33 kilometrů s převýšením 733 metrů. „Tratě jsou v dobré formě, žádné odpočívání, pěkné technické pasáže, sjezdy. Pojede se i na pověstný kopec Děd se stejnojmennou rozhlednou ve výšce 492 metrů. Nechybí ani úseky podél Berounky do cíle. Lávka přes Berounku a poslední kilometr po louce,“ líčí ředitel závodu Svatopluk Fořt. Start je na náměstí v Berouně a zázemí je v docházkové vzdálenosti.

Tratě i pro (ne)závodníky

Novinkou letošní sezóny je tzv. trasa TRIP. „V Berouně se jedná o trasu o délce cca 43 km a převýšením 899 m. Vynechány jsou záměrně dvě velké stoupání oproti trase B. Zbytek je stejný. Na trasu se vyráží z areálu závodu. Na tuto trasu můžete vyrazit na klasickém horáku, ale co hlavně i na elektrokole,“ dodává Svatopluk Fořt.

Pro malé bikery

Dětská cyklistika zažívá boom, což nás velmi těší. Naší snahou je podporovat a motivovat děti, rodiče. Vytvářet jim vhodné možnosti a zázemí. Vidět malé cyklisty, jak s nadšením zdolávají tratě a podporu rodičů okolo trati je skvělé,“ říká Tomáš Pravenec, ředitel pořádající agentury Petr Čech Sport. Dětské závody startují v 9:00 a nabízí možnost pohybu dětem v každém věku. V cíli dostane každý účastník dřevěnou pamětní medaili. Naučit se rovnováze lze na pumptracku s profíky v T-Mobile Adventure zóně z Kuba cykloškoly. A hlavně, nebude chybět pohodová atmosféra.

Pět důvodů, PROČ vyrazit na Bikemaraton Beroun Kooperativy:

  • zima byla dlouhá a cyklistika volá
  • chcete šlapat za „svý“ a zamakat si
  • hodláte posouvat své limity
  • hledáte místo a program i pro rodinu
  • chcete poznat atraktivní bikové trasy v blízkosti Berouna