3. Český pohár Skupiny ČEZ vodních slalomářů v Troji

(Praha) Sobotní závod vodních slalomářů v rámci 3. Českého poháru Skupiny ČEZ  zamotalo nominační žebříček. Na náročné trati Jiřího Pultery a Pavla Kubričana byla ale opět suverénní kajakářka Veronika Vojtová a singlkanoista Lukáš Rohan. O další místa v reprezentaci se bude bojovat ještě i v neděli.

V kategorii kajakářek je po sobotním klání vodních slalomářů rozhodnuto, že nás na mistrovství Evropy a světa bude letos reprezentovat Veronika Vojtová, která si připsala třetí vítězství ze třech závodů Českého poháru. Bývalá mistryně světa 2015 Kateřina Kudějová byla v Troji na druhém místě a o reprezentaci bude ještě muset zabojovat i v neděli.

Výbornou čistou jízdu v kvalifikaci i ve finále předvedl singlkanoista Lukáš Rohan, na kterého se nedotáhl ani hostující čerstvý mistr Slovenska a olympijský medailista Matej Beňuš na druhé pozici. Zabezpečil si tak místo v reprezentaci. Výhodnou pozici ztratil Vítězslav Gebas po 1. a 2. místě ve Veltrusech, když jsme ho dnes po chybě v kvalifikační jízdě ve finále neviděli. 

Finálová jízda nevyšla bývalému mistrovi světa Ondřeji Tunkovi, kdy při bráně číslo 23 eskymoval. Olympionikovi Vavřincovi Hradilkovi dnes patřilo 5. místo. Naopak, jízda vyšla Ondřeji Cviklovi, který dokázal čistou a rychlou jízdu proměnit na vítězství v Troji. O nominaci se dnes ale třetím místem přihlásil mladý závodník Tomáš Zima, stříbrný z juniorského světového šampionátu 2017, který má zatím 21 bodů, o bod více než Přindiš.

Foto: Petr Sankot