Bikemaraton Drásal: Kultovní závod pro milovníky horské cyklistiky

Bikemaraton Drásal není třeba dlouze představovat, jedinečný závod s bohatou historii. Podobně jako Mount Everest, je výzva, kterou je potřeba přijmout a neustále přinášet motivaci jít sportovat a žít zdravě. Zdejší tratě ve Vás probudí závodní duši, emoce, vyplaví endorfiny, vyhecují a nenechají odpočívat. Scenérie Hostýnských vrchů, jež celý zážitek umocní. Zpět ke kořenům horské cyklistiky, kdo nepojede Drásala, není biker.

Holešovský závod horských kol je prostě výjimečný, kde jinde můžete zajet v nádherné přírodě trasu dlouhou až 173  kilometrů. Závod je od počátku synonymem velké výzvy a proto před 10 lety byl doplněn o extrémní trasou OBR, aby se posunula obtížnost ještě o několik stupínků výš.

Rodinná Drásalovská jízda – Nenáročná jízda o délce cca 14 km je určena všem, kteří se chtějí společně projet v okolí Holešova a chtějí podpořit charitativní akci jak svojí účastí, tak i finančně. Startovné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na dobročinné účely. Tato akce je spojena s projektem Aš Až, jehož je Drásal partnerem a také s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc. 

Netypickou kategorii pro cyklistické závody, připravili pořadatelé v podobě závodu štafet na trase OBRA. Snahou pořadatelů je propojit individuální sport v jeho extrémní podobě s týmovým duchem a jedinečným společným zážitkem. Štafetu budou tvořit 4 závodníci, kteří si trasu rozdělí po cca 50km, kdy předávka bude na Trojáku, Tesáku a Semetíně.

Další zajímavou kategorií je  po vzoru největších etapových závodů světa, závod dvojic, kdy oba závodníci absolvují celou trasu společně a pomohou si na trati. Tuto možnost si budete moci vyzkoušet na druhé nejtěžší trase, konkrétně na 120km distanci s označením A.


Krom těch tradičních kategorií, pořadatelé nezapomínají ani na ty pro někoho možná netradiční. Takovou kategorií je stále více populárnější gravel. Tentokráte rozhodli samotní účastníci svým hlasováním, kdy jednoznačně vyhrála trasa A / B. Takže, štěrkoletci, máte se na co těšit! Jen připomínáme, že trasy jsou technicky náročné! 

Holešov – Zámecká zahrada 29.06.2024

Registrace on-line do: 26.6.2024
Registrace a prezence v místě závodu:

Pátek:   16:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 12:00
Sobota: 7:00 – 7:40 výdej čísel pro trasu A. Platí pouze pro předem přihlášené. 

Registrace OBR a trasu A je pouze v pátek!
Registrace na jednotlivé trasy končí 30 minut před jejím oficiálním startem.  

Informace a registrace do závodu ZDE

Cílový areál a místo prezence: Holešov Zámecká zahrada

Trasy
Trasa Trachea OBR Drásal: délka 173 km / převýšení 4602 m 
Vložené závody v rámci trasy: Trachea OBR Drásal 4 – členné štafety

Trasa A: délka 121 km / převýšení 3462 m 
Vložené závody v rámci v rámci trasy:
Závod Dvojic
DRÁSAL GRAVEL CHALLENGE
KLASIK 26″

Trasa B: délka 58 km / převýšení 1721 m 
Vložené závody v rámci v rámci trasy:
DRÁSAL GRAVEL CHALLENGE
 
Trasa C: délka 31 km / převýšení 869 m
Rodinná drásalovská jízda: délka 15 km / převýšení 171 m 
Trasa NOVA Junior Trophy: délka okruhu cca 800 m
Dětské závody, Počet okruhů se mění v závislosti na kategorii. 
Odrážedla zdolávají vybranou část okruhu.