Bratři Ondřej a Viktor Teplí poprvé spolu na mistrovství světa

Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 7 začíná v Riviera Nayarit v Mexiku. Závodit se bude od pondělí 23. do soboty 28. května. Na startu bude 127 lodí. Česko budou reprezentovat bratři Ondřej a Viktor Teplí.

Viktor je dvojnásobný olympionik v této třídě (Londýn a Rio), zatímco pro jeho bratra je to první světový šampionát ve třídě ILCA 7 (dříve Laser Standard).  Až do loňského roku totiž závodil na Finnu, který ale z olympijských her vypadl. Proto musel přestoupit na jinou třídu a zvolil právě jednoposádkovou ILCU.

Na vodě dolaďujeme poslední detaily v technice, poznáváme místní podmínky a připravujeme se na závod. Dnes nás čeká ještě normální trénink, pak máme v plánu den volna. V neděli je na programu měření lodí, absolvujeme také krátký trénink na vodě. A v pondělí jdeme na to!“  referují bratři z Mexika.

„Jsou zde moc pěkné jachtařské podmínky, každý den přichází mořská bríza o síle 10 až 15 uzlů (5–8 m/s) s příjemnými vlnami. Je vedro, voda má 26 °C a tu a tam se objeví krokodýl či leguán,“ dodávají s úsměvem.

Závod sledujte zde: https://2022ilca7men.ilca-worlds.org