Byrtusův skvělý vstup do sezony! Squashista prohrál v Německu až ve finále

Squashista Viktor Byrtus se probojoval do finále turnaje v německém Paderbornu. V něm však prohrál s prvním nasazeným Raphaelem Kandrou 3:0 na sety. Pro českého hráče jde o parádní úspěch, který ho posune žebříčkem dopředu. „Měl jsem své šance, ale nevyhrát důležité body proti takovému hráči je příliš drahé,“ prohlásil Byrtus, který je na 92. světového žebříčku.

Byrtus z ostravského týmu Fajne byl na turnaji s dotací 12 tisíc dolarů jako druhý nasazený. Nejprve porazil Angličana Roberta Downera, poté Wong Chi Hima z Hong Kongu. A to v pěti setech, kdy český hráč odvracel také mečbol. „Zvládnul jsem to psychicky a utkání naštěstí vyhrál,“ pochvaloval si Byrtus po zápase, který trval 53 minut.

To ve čtvrtfinále byl průběh jednodušší, český squashista v něm porazil za 24 minut dalšího hráče z Hong Kongu – Tand Mong Honga ve třech setech. Ve finále na něj čekal Němec Kandra, který na světovém žebříčku drží 35. místo. A v pohledném utkání uspěl, když v každém setu vybojoval Byrtus minimálně 8 bodů. Pro Byrtuse se jedná o cenný bodový přísun.

Byrtus v Paderbornu ještě zůstává, jelikož  se bude na stejném místě konat od středy mistrovství Evropy klubů. Český hráč nastoupí právě po boku Raphaela Kandry za domácí klub Paderborner SC. Společně s nimi bude ještě hrát Simon Rösner, Dimitri Steinmann nebo Rowan Damminga. Mistrovství se bude konat od 13. do 16. září.