CEE Cup – Palmeiras porazili Altinordu 4:2 a jsou ve finále

Palmeiras nastoupili do sobotního zápasu s obměněnou sestavou, majíce již postup do finále zajištěn. V úvodních minutách přenechali iniciativu Altinordu, které se dvěma brankami dostalo do vedení. Chvíli po druhé inkasované brance však Brazilci snížili zásluhou Lucase. Po přestávce vyrovnal kapitán Tomás a v závěru utkání rozhodl o výhře střídající Gabriel.

Do zápasu vstoupilo lépe Altinordu, které více drželo míč a snažilo se kombinovat, ale do první velké šance se dostali Palmeiras. Ve 13. minutě se po kombinaci ve středu hřiště objevil Gustavo Samuel tváří tvář brankáři Canovi, který ale jeho střelu vykopl nohou. Chvíli na to se ale gólově prosadilo Altinordu, když se ve vápně zjevil nikým nehlídán Mustafa Kaya a z první napálil míč do branky. Po dalších deseti minutách skvěle prodribroval přes brazilské obránce Altar Han Hidayetoglu a trefil tyč! Míč se k němu však vrátil a on jej levačkou uklidil do brány. Palmeiras to ale nepoložilo. Po špatné rozehrávce Turků se ke střele dostal Geilson, Can ji pouze vyrazil před sebe, kde byl nehlídán Lucas, jež snížil na 1:2. Těsně před koncem poločasu se v obrovské šanci ocitl kapitán Palmeiras Tomás, kterému míč hezky naservíroval Danilo, ale brazilský záložník mířil z malého vápna těsně vedle levé tyče.

První velkou příležitost druhého poločasu měl na svědomí v 53. minutě Muzaffer Kocaer, ale jeho střela mířila pouze doprostřed branky. Z následného protiútoku se opakovala šance z prvního poločasu. Danilo opět výborně našel Tomáse, který se tentokrát nemýlil. Z hranice pokutového kopu poslal levačkou míč přesně k levé tyči a vyrovnal na 2:2. Po hodině hry viděl druhou žlutou Hidayetoglu a byl vyloučen. Pět minut před koncem zápasu se počet hráčů na hřišti vyrovnal, když šel na polovině hřiště do souboje pozdě Pedro a rozhodčí mu udělil druhou žlutou kartu. Jenže to nevydrželo dlouho. Nervy na uzdě neudržel Ahmet Akgüney, zezadu sestřelil hráče Palmeiras, viděl také druhou žlutou a musel opustit hřiště. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, udeřil dvakrát Gabriel. Nejprve se trefil z přímého kopu, když brankář Can nedosáhl na jeho střelu. V páté minutě nastavení upravil skóre na konečných 4:2 opět Gabriel, když si našel míč ve vápně a nedal tureckému brankáři šanci. Palmeiras tak zakončili skupinovou fázi s plným počtem bodů na kontě.