Český svaz jachtingu přináší sérii přednášek slavných českých i světových osobností pro širokou veřejnost

Jak se nevzdávat i v době pandemie, jak obeplout Aljašku až po Mexiko, jaké jsou moderní nehody na lodi, proč nevěřit jen navigaci a hodně o budoucnosti jachtingu a windsurfingu a ještě mnohem víc. To je stručný obsah 9 zajímavých přednášek Jachtařské akademie Českého svazu jachtingu.

V úterý 12. ledna odstartuje první přednášku náruživý jachtař a expert na routing, Christian Dumard z Francie. Představí, jak probíhá meteorologická příprava pro plánování trasy ve vrcholovém závodě Vendeé Globe a jak využít aplikace Squid a Windy i pro začátečníky.

Těšit se letos můžeme jak na praktické rady pro jachtařské začátečníky, tak na dech beroucí vyprávění našeho mořeplavce Jiřího Denka, jenž obeplul Aljašku až do Mexika a to se svojí malou dcerou. Věnovat se budeme i budoucnosti jachtingu a windsurfingu s našimi úspěšnými závodníky na světové úrovni,“ nadšeně vysvětluje Zdeněk Sünderhauf, který stojí za vznikem Jachtařské akademie, a zve příznivce jachtingu také na aktuální přednášku sportovního psychologa Mariana Jelínka na téma: Jak se nevzdávat a směřovat k cíli i když se zrovna nedaří nebo přijde pandemie. „Sám jsem si covidem prošel a celá situace ovlivnila i můj pracovní život. Přednášky a koučinky přes digitální nosiče se staly normalitou. Prostě jsem se musel přizpůsobit,“ říká k aktuální situaci Marian Jelínek.

Letošní cyklus přednášek bude vzhledem ke stávající situaci probíhat on-line vždy v úterý od 18 do 20:00 hodin. Cena je 300,- Kč a pro držitele závodních licencí ČSJ jsou zcela zdarma.

Zahraniční přednášející budou hovořit anglicky s překladem do českého jazyka.

Registrace je možná na:
https://www.yachting.com/cs/kurzy-a-prednasky/prednasky-ve-spolupraci-s-ceskym-svazem-jachtingu

Jachtařská akademie byla zřízena pro širokou veřejnost se zájmem o jakoukoliv formu jachtingu. Vedle praktických prezenčních seminářů, přednášek a kurzů v rámci Jachtařské akademie vzniká i rozsáhlá databáze vzdělávacích článků, komentovaných videí s praktickými ukázkami a video přednášek určených pro online vzdělávání. Na Jachtařské akademii spolupracuje řada významných osobností českého i zahraničního jachtingu, včetně olympioniků.

Seznam přednášek:

1)     12. 1.   Christian Dumard Fr.- Navigace, meteorologie a průběh závodu Vendeé Globe 2020
2)     19. 1.   Marian Jelínek- Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli i když přijde pandemie
3)      26. 1.  Jiří Denk- Plavba z Aljašky do Mexika na lodi Altego II
4)      2. 2.    Petr Ondráček- Kapitánem na záchranném ostrůvku
5)      9. 2.    Vasilij Zbogar Slo- Na Laseru k olympijským medailím
6)     16. 2.   Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu
7)     23. 2    David Křížek- Budoucnost jachtingu
8)      2. 3.    Kateřina Staňková- Moderní nehody a jejich prevence na moři, technika – dobrý sluha, ale zlý pán
9)     9. 3.    Jan Sedláček- Jachtařské nehody na českých vodách, vodní záchrana a prevence

Více informací a registrace na přednášky je dostupná na www.jacht-akademie.cz