Čeští softbalisté prohráli těsně s Japonskem a na šampionátu skončili na devátém místě

Celkové deváté místo obsadila české softbalová reprezentace na mistrovství světa na Novém Zélandu. Na turnaji zaznamenala čtyři výhry a čtyři prohry. Tu poslední si čeští hráči připsali v sobotu, když nestačili na Japonsko výsledkem 4:5. Velmi vyrovnané utkání musela rozhodnout až třetí nastavená směna. „Jsem pyšný na to, že jsme s týmem jako Japonsko měli dost šancí na to, abychom to vyhráli,“ prohlásil Jaroslav Korčák, trenér českého týmu.

Divoké utkání začalo skvěle – George Harris ve druhé směně odpálil homerun a Češi vedli 2:0. Japonci kontrolovali bodem ve třetí směně a ve čtvrté pak šli do vedení. V páté směně se povedlo českému týmu vyrovnat po odpalu kapitána Tomáše Kleina a v šesté směně, po homerunu Vojtěcha Buchnera, dokonce vedli. Jenže Japonci následně srovnali a poté se šlo do prodloužení.

Vystřídali na nás snad všechny jejich nadhazovače, hodně jsme je tlačili. Škoda že nám něco uteklo v poli. Parádní zápas, nemáme se za co stydět,“ prohlásil Jakub Osička, který odházel celé utkání a připsal si 18 strikeoutů. „Pálili méně, než jsem čekal. Očekával jsem, že budou předvádět krátkou hru do vnitřního pole. Ale oni to celkem dobře švihali.

Češi v nastavené směně zaplnil všechny mety, doběhnout na domácí se jim ale nepodařilo. To Japoncům v desáté směně ano, když po dlouhém odpalu od Keisuke Kitazawi do pravého doběhl jeho spoluhráč pro rozhodující bod. „Chyběla trocha štěstí, abychom ten odpal dali v nějaký okamžik, zaskórovali jsme a vyhráli. To se bohužel nestalo,“ dodal Korčák.  

Japonsko tak díky výhře skončili na sedmé příčce, Češi berou deváté místo. Nejvíce úspěšných odpalů na turnaji zaznamenal Martin Magula, který má na svém kontě 10 úspěšných odpalů. George Harris předvedl osm hitů a k tomu dva homeruny. Nejvíce bodů pro tým zařídil Vojtěch Forman, konkrétně deset. K tomu odpálil dva homeruny. Z nadhazovačů se dařilo Jakubu Osičkovi, který na šampionátu předvedl 49 strikeoutů. Michal Holobrádek, který odházel méně směn, jich má na svém kontě 31.