Čeští softbalisté už řádí na evropském šampionátu

Potvrzují dominantní postavení na kontinentu. Čeští softbalisté skvěle rozehráli letošní evropský šampionát, který odstartoval v pondělí v dánském Horsholmu. Začali pěkně zostra, když porazili Velkou Británii 8:0 a poté Švédsko 17:0. „Dařilo se nám skvěle na pálce, zápas jsme zvládli krásně. S Británií nám to ze začátku moc nešlo, proti Švédsku jsme prokázali, že máme silnou pálku,“ prohlásil Adam Buchner, český nadhazovač. Turnaje se účastní dvanáct týmů. Češi mají na kontě již jedenáct evropských titulů – první získali již v roce 1997 a ten poslední v roce 2021 v jihočeských Ledenicích.

Rozjeli se parádně a tempo chtějí udržet po všechny turnajové dny. Češi na úvod skolili své soupeře vysokými rozdíly, celkem si připsali 20 úspěšných odpalů a z toho tři homeruny. Dva z nich má na svědomí Marek Volf, který se takto předvedl proti Velké Británii. Čtyři hity má na svém kontě George Harris z Břeclavi. „Na úvod turnaje jsme hráli s papírově slabšími soupeři, se kterými jsme si poradili obstojně. Máme silné nadhazovače a také pálkaře. Tedy vše, co potřebujeme,“ tvrdil Vojtěch Buchner, elitní český hráč z Mostu.

Šampionát slouží také jako kontinentální kvalifikace pro mistrovství světa. Všichni tři medailisté postoupí do kvalifikačních skupin, které jsou naplánovány pro rok 2024. Světový šampionát pro  osm nejlepších týmů se pak odehraje v roce 2025 v Kanadě. „Nejsilnější protivník asi bude domácí Dánsko. Jinak překvapit může v podstatě kdokoliv, nehodláme nikoho podcenit,“ dodal Vojtěch Buchner, který je úspěšný na pálce, ale také nadhozu. Živé přenosy jsou k vidění na YouTube WBSC Europe a sociálních sítích Czech Softball je možné dohledat aktuální zpravodajství.

Foto: ČSA