ČT Author Cup spustil první vlnu registrace, využijte výhodnější startovné

Zažijte adrenalin i krásu Jizerských hor v sedle bike. Jeden z největších závodů na horských kolech přiláká milovníky cyklistiky již tradičně do Bedřichova v Jizerských horách. Legendární ČT Author Cup odstartuje 12. října 2024 svůj 28. ročník. S registrací neváhejte.

Jizerské hory, známé svou malebnou krajinou a četnými cyklistickými trasami, budou na podzim hostit událost, která slibuje adrenalinové zážitky v sedle. Kdo jezdí na biku, neměl by si nechat ujít kultovní závod, kde se na jedné trati každoročně setkávají milovníci cyklistiky z řad široké veřejnosti i profesionální MTB závodníci a osobnosti ze světa sportu. „Opět jsme pro závodníky připravili dvě trasy: na té delší budou zdolávat 66 kilometrů a kdo se rozhodne vydat po kratší, čeká ho trať o délce 42 kilometrů. Všichni se mohou těšit na parádní atmosféru, tratě jsou vyladěné, nahoru, dolů, žádné odpočívání a domů se budou zcela jistě vracet plní zážitků a s vyplavenými endorfiny,“ láká na jedinečný závod Pavel Hůza, předseda organizačního výboru ČT Author Cup, a dodává, že letos se mohou i mladší cyklisté těšit na sportovní klání. Chystá se totiž Junior ČT Author Cup. „Bližší informace ohledně termínu konání zveřejníme již brzy,“ doplňuje Hůza.

Bezpečnost na prvním místě: Bohatý doprovodný program zabaví i poučí

Vezměte kromě party přátel také rodinu! Kromě samotného závodu horských kol totiž nebude chybět ani zábavný a poučný doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Zaměřovat se bude zejména na bezpečnost jízdy. Nebude chybět dětské dopravní hřiště We Love Cycling. Dětská dopravní hřiště mají děti rády. Zábavnou formou se tu učí, jak se správně pohybovat v běžném provozu, testují zde své znalosti. Pro velké i malé tu bude také fotokoutek.


Zaregistrujte se včas a využijte výhodnější startovné

Stejně jako v předchozích letech bude probíhat registrace na ČT Author Cup ve vlnách. První vlna se spouští již v březnu, kdy se dostane do prodeje celkem 1500 míst za výhodnější startovné. „Tisícovka zájemců si může zakoupit startovné na dlouhé trati za 900 Kč a pro 500 závodníků nabízíme účast v závodě na kratší trať za 800 Kč. Další místa budou uvolněna do prodeje po vyprodání úvodních kapacit, nejpozději však 1. července 2024. Doporučujeme tedy zakoupit startovné v první vlně. Už teď budete mít důvod trénovat a těšit se na 12. října, kdy vypukne jedna z nejdůležitějších cyklistických událostí sezóny,“ uvádí Pavel Hůza. Přihlásit se můžete na webových stránkách ctauthorcup.cz.

Podnik patří mezi 5 nejlepších českých profesionálních závodů

ČT Author Cup se za dobu svého trvání stal jednou z největších a nejpopulárnějších akcí na horských kolech v Česku a jeho dosah značně přesáhl hranice Libereckého kraje. Není pochyb o tom, že Češi milují kola a cyklistiku, včetně sledování závodů, proto informace o tomto sportu plní také stránky médií. Například magazín Reflex zařadil ČT Author Cup do 5 nejlepších profesionálních závodů v Česku, které by neměly uniknout pozornosti žádné bikerky či bikera. Bude to jízda, u které nemůžete chybět! Na viděnou ve startovním poli.