Cyklistický čas klepe na dveře. Po čem cyklistky touží?

Opověď je v zásadě jednoduchá: užívat si jízdu naplno, cítit se v sedle komfortně, a přitom vypadat sexy. Dovolte nám srovnání se seriálem Sex ve městě, kde novinářka Carrie Bradshawová promlouvá ke svým čtenářkám formou novinového sloupku a radí jim, jak najít pana Božského (pravého a ideálního muže). Stejně tak i naší snahou bude pomocí tohoto článku najít božský cyklistický outfit, který bude vyhovovat vašim představám.

(Muži čtenáři vítáni!)

Motto článku jsme oproti původnímu názvu Sex ve městě trochu pozměnili: „značka HOLOKOLO – ví hodně o cyklistickém oblečení a nebojí se zeptat.“

Bike, silnička… Je to jedno, vzhůru do sedel!

Když vzduch zavoní jarem a teploměr se vyšplhá do příznivějších hodnot, je ideální čas vyrazit do sedel biků, silniček, gravelů… Lyžování už bylo dost. Mnozí cyklisté zahajují sezónu na silničním kole nebo gravel bike, neboť zbytky sněhu a spousta bahna v lese a na loukách dokážou znepříjemnit bikové vyjížďky. Nicméně je to na každém z vás, jaký stroj vybere. 

Cyklistika? ANO!

Cyklistika je pohodový sport, který vás umí po všech stránkách bavit a naplňovat a vyžaduje nejen „vymazlený stroj“, ale i funkční outfit! Pojďme tedy vybírat cyklistické oblečení. První úvahy by měly směřovat k zamyšlení, zda budeme jezdit na bike či silničce… Každá odnož cyklistiky vyžaduje náležitý oděv. Rozdíly tu jsou. Historicky nejstarší je silniční cyklistika a pak postupně přibývaly i další hravé disciplíny jako MTB (horská kola). Podíváme se, co se nosí letos.

Bikový outfit

Ač se to nezdá, samotné střihy cyklistického oblečení jsou dobrým indikátorem, který vypovídá o samotném přístupu (nejen) k cyklistice, stylu jízdy a příslušnosti k bikové komunitě. Jistě mi dáte za pravdu, že v šatníku bikerek, vyznavaček stylu freeride, častěji najdete volné kraťasy než klasické elasťáky. Nicméně důraz je samozřejmě kladen na pohodlí, funkčnost a propracované designy. Vše je více o volných střizích a neotřelých motivech v duchu starého známého rčení, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení. Při jízdě na kole pro něžné pohlaví platí tato stará pravda dvojnásob.

Silniční outfit

Styl jízdy, absence bahna a trasa předurčují, že i samotný styl oblečení je tzv. zajetý do rychla. Stejně tak je to v případě barev. Vyznavačky silniční cyklistiky preferuji více race styl cyklistických outfitů. Vše je úzce střiženo a kopíruje siluetu ženského těla. Nicméně je třeba říci, že s příchodem nové formy gravel bike „štěrkoletu“, všestranného kola, jehož konstrukce vychází z klasické silničky a na šotolinové cestě sviští stejně hladce jako po asfaltové silnici, se uvolnil i styl oblečení. Gravel je totiž jistým symbolem volnosti a svobody zvoleného terénu a k němu patří také podobně laděný outfit.

Podtrženo sečteno

Základem je kvalitní materiál, dobře padnoucí střih, praktické detaily a zkušenosti s výrobou a vývojem cyklického oblečení. „Dalším aspektem je tým jezdců, kteří testují a doplňují poznatky z praxe,“ říká Andrea Podstrelencová, zakladatelka HOLOKOLO.

Nahlédněte s námi do dámského cyklistického šatníku

Stylový dres (nejen) pro silniční cyklistky

Tip – motýlkové „Aléčko“, dres Alé Butterfly vás dostane na první pohled. Pro ty, které milují především barvy a styl, ale při svých vyjížďkách nechtějí zanedbávat pohodlí. Díky prodyšným a hydrofilním materiálům a přiléhavému střihu se stane dokonalým společníkem a více si užijete jízdu na kole s přáteli.

Cyklistický set za cenu dresu od HOLOKOLO! 

Zvýhodněný megaset: dres, kalhoty, rukavice a ponožky, vše sladěno a za cenu dresu.

TIP: Megaset Holokolo Rainbow Lady