Cyklosalon 32: Zimní cyklistika, japonský štěrkolet a co umí kolo za necelých padesát tisíc

Je tu další týden a s ním přišly i příjemnější povětrnostní podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. A také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 29. října v 7.50 na Primě a ve středu 2. listopadu ve 23.10 na Prima COOL. Zpětně díly najdete na iprima.cz.

Je tu poslední říjnový víkend a s ním i poslední díl letošní sezony oblíbeného cyklistického pořadu CYKLOSALON.TV. Loňskou nadílku 24 dílů jsme letos navýšili o dalších 8 dílů na 32. A co uvidíte právě v tom závěrečném?

Ondra Štangler vlétl do této sezony jako náš nový moderátor a tester po hlavě. Dostával k testování levná kola, městská elektra a taky nějaká expediční. A i v tomto díle mu nedáme vydechnout. Musí zkrotit japonský elektrický štěrkolet FUJI E-JARI. Jedna z nejstarších značek světa FUJI, založená v roce 1899, nechce zaspat vývoj a trendy a Ondra se této novince podívá na zoubek.

Kačka Polívková vyrůstala v tátově dílně a ke kolům má víc než blízko. Navštívila proto ENDORPHIN REPUBLIC a poptala se, jak to je se zimní cyklistikou. Jaké si vybrat kolo na jízdu v zimě, případně jaké pláště obout. A také jak se pořádně obléci. To vše v našem bezpečnostně-servisním okénku.

Martin Müller je oproti Ondrovi naším služebně nejstarším testerem. To ale neznamená, že patří do starého železa a že by neměl jezdit své oblíbené sjezdy a zkoušet výdrž kol na samotné hraně. A zavděčit se mu je docela těžké. Schválně, co řekne na novinku od českého výrobce QAYRON – hardtail RAM MKII?! Co by mělo mít a umět kolo za necelých 45 000 Kč, abyste se na něm dostatečně vyřádili a zažili s ním pořádnou jízdu? Uvidíte právě v jeho testu.

Člověk je svým uzpůsobením v přírodě lovcem. Ale zamyslete se sami nad sebou a odpovězte si na otázku, kdy jste naposledy lovili vy? Ondra jednoho takového lovce vyzpovídal. Na trati kolem Vysočina Areny u Nového Města na Moravě se setkal s Davidem Polesným alias Trail Hunterem a zeptal se ho na plno zajímavých otázek. Jednou z nich je: „Na čem jezdí?” A vězte, že sedlá česká kola ROCK MACHINE, ale o které modely se jedná, se dozvíte v poslední reportáži této sezony.

Nezapomněli jsme ani na oblíbenou soutěž o zajímavé ceny. A vy nezapomeňte, že stále, až do 31.10., pokračuje Výzva s Karlem Abrahamem. Tu poté vyhodnotíme na našich sociálních sítích 3. 11.

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále silnější slovo, a dělejte v nadcházející sezóně něco pro svoje zdraví i bezpečnost.

Foto: Depositphotos