Cyklosalon se vrací: S jarní sezonou je tu další dávka informací a zajímavostí pro milovníky dvoustopy

Je tu další týden a s ním přišly i příjemnější povětrnostní podmínky pro cyklisty hobíky i profíky. Jaro je tady. A také Cyklosalon. Inspirace, informace, zábava pro milovníky jízdy kolmo. Cyklosalon poběží v sobotu 25. března v 7.20 na Primě. Zpětně díly najdete na iprima.cz.

Ani jsme se nenadáli a už je před námi již třetí ročník našeho magazínu, určeného pro všechny cyklisty bez rozdílu výkonnosti.

Díky pořadu Cyklosalon.tv se můžete těšit na další novinky ze světa dvou kol. Pořad Cyklosalon se každoročně rád a sofistikovaně ujímá role průvodce světem kol, ale také zdravým životním stylem pro cyklisty či vybavením nezbytným pro skvělé výkony. Kromě toho je pořad také plný tipů na cyklovýlety, rodinné i sportovní, orientované na výkon. Každý si vybere podle toho, jak má natrénováno. Přidejte se tedy ke komunitě, která má stále silnější slovo, a dělejte v nadcházející sezóně něco pro svoje zdraví i bezpečnost.

V první letošní epizodě se náš dravec Martin pídí po tom, jestli obrovská popularita elektrokol je to pravé ořechové. Dokumentuje to na špičkové verzi terénního karbonového e-biku značky MTF Mount 8.4. Bude po tomto testu konečně vše jasné?

Vlastně než letos poprvé vezmete řídítka svého kola do ruky, měli byste ho náležitě připravit. Jak na to, ukážeme v reportáži. Rozhodně doporučujeme odborný servis. 

Jestlipak víte, jaký typ kola letos hýbe cyklistických světem? No jasně, obojživelník, tedy gravel. Bývalý profesionál František sice většinu své aktivní kariéry strávil na silničce, ale můžeme předem prozradit, že kouzlu gravela také propadl. Měl na tom zásluhu i stroj Sava Grus 4.0.

Když už máme vše připraveno, co vyrazit na výlet? Do Rakouska se jezdi většinou na lyže, ale věřte, že cyklisté tady najdou nádherné trasy. Stačí se podívat do Jižního Tyrolska do oblasti Flachau. Kačka zde zkoušela některé úseky ze 123 km různých tras nazvaných Stoneman Taurista. A nechtěla se vůbec vrátit domů.

Tak se dívejte a začněte ve sklepě hledat svoje kolo. Začíná jeho sezona.