Další porucha motoru vyřadila Königa ze druhého závodu v Portugalsku

Český jezdec do nedělních závodů nezasáhl. Už v nedělním warm-upu se Oliveru Königovi porouchal náhradní motor a program v Portugalsku sledoval pouze u tratě. Za mě už to byla jen taková třešnička na dortu v tom špatném smyslu. Od začátku jsem neměl dobrý pocit z motorky, přišlo mi, že nejede a ztrácí výkon,“ vysvětlil závodník z týmu Orelac Racing Movisio, který v sobotu dojel na 23. místě. Před sebou má tak poslední víkend seriálu ve Španělsku.

Jedny z nejhorších dní v mistrovství světa superbiků absolvoval König. Během pátečních tréninků mu na jeho Kawasaki vypověděl službu motor a musel se připravit náhradní. S ním sice dokázal v kvalifikaci zajet lepší čas než v minulém roce, přesto to stačilo na poslední místo. Stejnou příčku obsadil také v prvním závodě. Další velké problémy motoru přišly v neděli.

Slyšel jsem v motorce nějaké vrzání, pak to po rychlém průjezdu zakukalo a zničil se další motor, náš poslední. Tím pro mě víkend skončil, protože další prostě jen tak nevykouzlíme,“ smutnil König, který tak přišel o Superpole Race a druhý závod. Veškeré dění pak sledoval pouze u tratě. „Závody se mi jinak líbily, Toprak ukazuje, jak je dobrý. Ale Bautista se za ním vozí a pak mu stačí v poslední zatáčce přidat plyn a dostane se před něho.“

Přitom pokud Königa v minulých závodech technika netrápila, byl schopný s ní dojíždět pravidelně do cíle a zbytečně nehavarovat. „Chci poděkovat klukům v týmu, kteří se dřou a snaží mi dát pod zadek co nejvíce bezpečnou motorku. Jsou ale věci, které neovlivní,“ zakončil König.

Foto: Orelac Racing Movisio