DreamHack Masters se přesouvá do online prostředí, ESL upravuje formát světového šampionátu

Dceřiné společnosti MTG ESL Entertainment a DreamHack ohlásily změny v konceptech jejich nadcházejících herních turnajů. Vše se tak přizpůsobuje momentální světové situaci, kdy především v západním světě bouří pandemie covid-19.

DreamHack Masters se měl původně odehrát ve švédském městě Jönköping, jak je tradicí. Jeho start byl ovšem pozměněn a finálová akce začne 19. května. Finále soutěže se pak uskuteční 14. června, první kvalifikace se otevřou již v půlce dubna. Hráči budou bojovat o celkový finanční obnos v hodnotě 300 tisíc dolarů.

Světový šampionát ve hře Counter Strike: Global Offensive se měl uskutečnit na jaře v brazilském Rio de Janeiru. ESL a Valve již minulý měsíc oznámily, že se turnaj přesouvá na podzim a evropský, druhý letošní turnaj, se oficiálně ruší bez náhrady. Obě společnosti před víkendem vydaly společnou zprávu, v níž informují hráče o tom, jak se nyní mohou kvalifikovat do Brazílie. Nový kvalifikační turnaj se jmenuje ESL One: Road to Rio a uskuteční se od 22. dubna do 17. května. Padesát šest světových týmů bude rozděleno do herních skupin dle kontinentů a postupně budou sbírat body do dlouhodobého žebříčku, ze kterého se následně vytvoří předfinálové kvalifikační skupin. Z nich se pak bude postupovat do Ria.

ESL a Valve již před týdnem oznámily, že se na turnaji bude bojovat o dva miliony dolarů.

Zdroj: EsportObserver.com