DS Automobiles testoval nový vůz DS GEN3

Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne absolvovali testovací den s vozem formule E GEN3 Evo, který vyvinula soutěžní divize DS Automobiles. Nasazen by měl být v nové 11. soutěžní sezóně MS ABB FIA Formule E.

GEN3 Evo je vybaven pohonem všech kol a novým kitem karoserie, který je aerodynamičtější. Vůz je díky tomu mnohem rychlejší a efektivnější než Gen 3.


Dvojnásobný šampion Formule E Jean-Eric Vergne a šampion z roku 2022 Stoffel Vandoorne řídili GEN3 Evo pro DS Automobiles – s pohonnou jednotkou vyvinutou divizí motorsportu značky během testovacího dne na okruhu Mallorca ve Španělsku. Ve spolupráci s PENSKE AUTOSPORT tým DS Performance vyzkoušel výkonnost vozu s pohonem všech kol, vybaveného novými pneumatikami, a aerodynamiku nejnovějšího kitu karoserie, který byl vyzkoušen vůbec poprvé. Informace získané po 200 ujetých kolech přinesly inženýrům další poznatky o tomto novém voze, který je mnohem rychlejší – se zrychlením z 0 na 100 km/h pod dvě sekundy – a efektivnější než současný DS E-TENSE FE23. Po další sérii testů bude DS PENSKE GEN3 Evo představen na podzim letošního roku před 11. sezónou Formule E.

Bohumil Brejžek