DS E-TENSE se připravuje na desátou sezonu

Španělský okruh Ricardo Tormo koncem října hostil předsezónní testy šampionátu ABB FIA Formula E.  První trénink proběhl hladce, ale zbytek zahajovacího dne narušil požár baterie, který si vyžádal evakuaci okruhu a vynutil si přerušení testů na více než den a půl. Po dokonale provedené bezpečnostní proceduře bylo testování obnoveno  a týmy mohly opět porovnávat své výkony. 

Užitečné informace z testování

Z hlediska DS PENSKE podaly oba vozy DS E-TENSE FE23 velmi slibné výkony. Jean-Eric Vergne, dvojnásobný šampion Formule E, a Stoffel Vandoorne, mistr světa z roku 2022, během posledního testování předvedli dobrou simulaci závodu a ukázali vynikající tempo. Díky množství užitečných informací získaných během dvou dnů testování se nyní inženýři týmu soustředí na vylepšení, která je třeba provést před prvním závodem 13. ledna 2024 v Mexico City.

Předsezónní testy ve Valencii nám přinesly dva důležité poznatky,“ uvedl po jejich skončení ředitel DS Performance Eugenio Franzetti. „Prvním bylo, že bezpečnostní postupy pro baterie, které zavedla FIA a Formule E, jsou účinné. Úterní požár ukázal, že byly všechny postupy dokonale dodrženy, čímž se zabránilo ještě vážnějším škodám. Druhým zjištěním je, že náš tým odjíždí s pozitivními a užitečnými informacemi pro vývoj našeho vozu pro desátou sezónu. Sice jsme toho najezdili méně, než jsme očekávali, ale i tak jsme si mohli vyzkoušet spoustu věcí a domů se vracíme s jasnou představou o tom, co musíme v následujících týdnech udělat,“ zdůraznil Franzetti.

Do nové sezony s novým designem

DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT vstupuje do nové sezony s novým designem vozu DS E-TENSE. Slavný monopost elektrického seriálu letos prohodil svůj známý zlatý a černý odstín a je nyní zářivější, elegantnější a viditelnější. DS E-TENSE FE23 se tak nyní může pochlubit oslnivým zlatým odstínem na přední části, bocích a celém halo systému. Nový monopost, vybavený stejným pohonným ústrojím jako monopost sezóny devět (motory jsou homologovány na dobu dvou let), tak zůstává věrný tradičnímu barevnému schématu francouzské značky a duchu týmu. Vůz DS E-TENSE FE23, který vyvinula divize DS Performance, v sobě koncentruje nejpokročilejší elektrickou technologii společnosti DS Automobiles.

Exkluzivní DS Automobiles

Mezi základní rysy značky DS, která vznikla v roce 2014, patří avantgardní duch a výjimečné dědictví a její ambicí je přiblížit zákazníkovi umění cestování ve francouzském duchu. Díky výjimečným produktům, využití know-how v oblasti francouzského luxusu a také programu služeb na míru DS Automobiles tak zákazníkům nabízí soubor jedinečných služeb před, během i po každé cestě. Vozy DS jsou určeny pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, rádi cestují a chtějí si užít každý moment. Snoubí se v nich elegance a špičkové technologie. Celosvětovou modelovou řadu značky DS tvoří modely DS 3, DS 4, DS 7 a DS 9.


DS Automobiles na špici elektrifikace

Společnost DS Automobiles získala od svého zapojení do Formule E v roce 2015 řadu rekordů včetně dvou dvojitých titulů v Poháru týmů a Poháru jezdců a stojí na špici elektrifikace, neboť nabízí všechny své modely v elektrifikované verzi. Pod označením E-TENSE nabízí jak stoprocentně elektrické vozy, tak plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem všech kol. Od roku 2024 budou všechny nové modely, které DS Automobiles uvede na trh, výhradně stoprocentně elektrické. Pro náročné zákazníky vytvořila společnost DS Automobiles program exkluzivních prémiových služeb „ONLY YOU, luxus pozornosti“. Značka DS, která je přítomna ve 41 zemích, vytvořila a vyvinula exkluzivní prodejní síť, kterou tvoří po celém světě více než 450 showroomů DS STORE.

Bohumil Brejžek
Foto: DS Automobiles