ExxonMobil a Porsche rozšiřují technologie pro automobilové závody Formule E

Společnost ExxonMobil rozšiřuje globální podnikání a technologickou spolupráci se značkou Porsche, německým výrobcem luxusních automobilů, na sérii vozů pro závody Formule E na sezónu 2019/2020. Nová spolupráce představuje první vstup společnosti ExxonMobil do světa automobilového sportu vozidel na elektrický pohon.

Od prvního závodu v Saudské Arábii na konci letošního roku bude společnost ExxonMobil poskytovat značkové vysoce efektivní kapaliny pro hnací ústrojí vozů Porsche, vyvinuté tak, aby splňovaly specifické požadavky vozů na elektrický pohon.

„Náš vstup do soutěže Formule E se značkou Porsche není jen příkladem rozšíření našich úspěšných obchodních vztahů, ale rovněž prohloubení naší vítězné spolupráce, pokud jde o závody,“ řekl Russ Green, vice prezident divize maziv společnosti ExxonMobil. „Stejně tak jako společnost Porsche začíná soutěžit a demonstruje možnosti technologie svých elektrických vozidel, vyvíjí společnost ExxonMobil kompletní řadu značkových maziv, aby pomohla novému týmu značky Porsche v závodech Formule E stavět na úspěšných závodech na celém světě. Automobilový sport představuje skvělou testovací platformu, aby mohl vývoj vysoce efektivních maziv a kapalin pokračovat.“

Pro vozidla, která závodí v soutěžích vozů na elektrický pohon, jsou technologie vysoce efektivních maziv velkým přínosem, neboť mají speciální vlastnosti potřebné pro komplex baterie vozu, jako je vodivost, možnosti chlazení a kompatibilita materiálu.

„Společnost ExxonMobile je naším klíčovým technickým partnerem již více než 20 let, a žádný jiný dodavatel maziv nechápe filozofii výkonnosti značky Porsche,“ řekl Fritz Enzinger, vice prezident divize automobilového sportu společnosti Porsche. “Společnost ExxonMobil je naším cenným partnerem nejenom v komerčním sektoru, ale rovněž důležitým společníkem našeho týmu v jeho úsilí vyhrávat a soutěžit od závodů v Sebringu po Le Mans. Pro značku Porsche představuje přirozené doplnění týmu Formule E při našem vstupu do vzrušující nové éry závodů.“

Díky nové technické spolupráci spojí společnost ExxonMobil stávající rozpis aktivit v automobilovém sportu ve světě se značkou Porsche, jako například šampionátem vytrvalostních závodů World Endurance Championships, IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup a dalšími početnými soutěžemi na celém světě.