HAL3000 MČR Tour ovládli SINNERS. Čeká na ně obhajoba českého titulu i evropský turnaj

Kdo sledoval první letošní velký český turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive, mohl mít pocit, že finálové zápasy už jednou někde viděl. HAL3000 MČR Tour zopakovalo loňské finále Vodafone MČR v počítačových hrách a soutěž ovládli hráči týmu SINNERS. Stejně jako ve finále českého šampionátu na ně nedokázali vyzrát střelci z Entropiq. SINNERS jsou tak prvními účastníky finálové části letošního ročníku Vodafone MČR v počítačových hrách, kde budou v listopadu obhajovat svůj titul. Kromě toho si „hříšníci“, jak se týmu přezdívá, zajistili také přímou účast na evropském turnaji European Development Championship. 

Na turnaji HAL3000 MČR Tour se v letošní sezóně vůbec poprvé utkaly ty nejlepší celky z Česka a Slovenska. A stejně jako na loňském Vodafone MČR v počítačových hrách stanul na vrcholu i tentokrát tým SINNERS. Ten bez ztráty jediné mapy dokráčel až do finále, ve kterém již vyhlížel odvetu za loňské finále Vodafone MČR v PC hrách tým Entropiq. Domácí jednička SINNERS ale ani tentokrát nezaváhala. Hráčům Entropiq se však podařilo získat druhou mapu, což se v roce 2021 ještě žádnému jinému českému ani slovenskému týmu nepodařilo. První a třetí závěrečná mapa již byly plně v režii libereckého celku.

„Nelze jinak než pogratulovat hráčům SINNERS k dalšímu triumfu. Nicméně musím vyzdvihnout také výkon týmu Entropiq, který ke svému tréninku i zápasům využívá počítače HAL3000. Myslím, že SINNERS mají v Entropiq největšího českého vyzyvatele. Věřím, že i díky profesionální produkci a napínavým zápasům si diváci celý turnaj užili, a doufám, že se s nimi budeme moct na podzim potkat během závěrečného turnaje. HAL3000 patří již více než deset let k partnerům šampionátu, a nejinak tomu je i letos,“ říká Jiří Čipera, Product Manager ve společnost HAL3000.

Cesta finalistů nekončí

Finalisté HAL3000 MČR Tour se díky tomuto úspěchu představí také v turnaji European Development Championship. Vítězstvím si SINNERS zajistili účast v hlavní části, na Entropiq pak čeká uzavřená kvalifikace. Hráči SINNERS rozhodně chtějí v této soutěži uspět, neboť v její poslední sezóně skončili na děleném 3. až 4. místě.

Motivaci týmu potvrzuje i Mortiz Straube, CEO SINNERS: „Rok 2021 je pro nás jasně evropským rokem. Soustředíme se na důležité mezinárodní turnaje. Opravdu nás potěšilo, když jsme se dozvěděli, že budeme mít šanci hrát o místo na MČR už v březnu. Teď jsme samozřejmě ještě radši, když se nám to povedlo takhle brzy. Trofej pro loňského mistra vypadá v Esports Parku v Liberci fakt dobře, takže se těšíme na to, že titul českého mistra obhájíme.“

Velký zájem diváků i hráčů

První kvalifikační turnaj na Vodafone MČR v počítačových hrách vzbudil velký zájem diváků i hráčů. Celkem pořadatelská agentura PLAYzone odvysílala 67 hodin zápasů a zaznamenala téměř 250 000 zhlédnutí. Finálovou třídenní část pak sledovalo přes 45 000 unikátních diváků. Do otevřených kvalifikací se přihlásilo přes 200 různých týmů.

Partnery turnaje se stali mobilní operátor Vodafone, výrobce herních počítačů HAL3000, sázková kancelář Tipsport, výrobce monitorů AOC, výrobci herních zařízení AORUS, HyperX, DEV1S a výrobce herních židlí DXRacer.