Jezdci Formule E závodili v Berlíně

Berlínské historické letiště Tempelhof v centru hlavního města hostilo dvacetdva aut a jejich řidičů. Závod se odehrál na obří odbavovací ploše letiště a řidiči mohli očekávat výzvu, protože vysoce přilnavý beton si vybírá svou daň na energii a závodních strategiích.

Bývalá senátorka pro ekonomiku, technologii a výzkum Cornelia Yzer přivítala závody Formule E FIA v Berlíně: „Berlín jako mezinárodní město a přední metropole elektrické mobility se perfektně hodí jako místo konání Formule E. Jsme potěšeni uspořádat akci v tomto kosmopolitním městě a představit Berlín pro nové a inovativní technologie. Formule E inspiruje více lidí, aby přijali elektromobilitu.“

Vítězem nedělního berlínského závodu se stal úřadující šampion Nyck de Vries s mercedesem, který za triumfem rázně vykročil ihned po startu. Jezdci týmu DS Techeetah António Felix Da Costa skončil ve druhém závodě berlínské E-Prix na šestém a Jean-Éric Vergne na devátém místě. „Dnešní závod byl náročnější,“ uvedl ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah Thomas Chevaucher s tím, že „i přes velký tlak našich jezdců nám chybělo trochu výkonu, abychom mohli bojovat o stupně vítězů. Z tohoto výsledku jsme samozřejmě zklamaní, ale i tak jsme získali nové body a zůstáváme v boji o tituly. Nyní se přesuneme do Jakarty“

Stav po osmi závodech

Belgičan Stoffel Vandoorne z Mercedesu byl letos na stupních vítězů čtyřikrát z osmi závodů. V Berlíně byl dvakrát třetí, čímž navázal na předchozí triumf z Monaka a tak není divu, že vede šampionát se 111 body, druhý Švýcar Edoardo Mortara má bodů 99. Jean-Éric Vergne je na třetím místě a stále může pomýšlet na třetí titul, protože na vedoucího jezdce ztrácí pouhých 16 bodů. António Felix Da Costa si díky 12 bodům, které nasbíral tento víkend, drží desátou příčku.

Týmový šampionát vypadá pro Mercedes ještě lépe. V jeho čele má 173 bodů a druhé místo se 148 body drží Mortarovo Venturi, který využívá pohonné jednotky právě od „stříbrných šípů“. Víkendové výsledky vynesly týmu DS Techeetah 32 bodů a v hodnocení týmů je nyní třetí.

Deváté kolo osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se uskuteční 4. června v Jakartě, což je velká premiéra: v Indonésii se totiž ještě nikdy závod 100% elektrických vozů nejel.