König v úvodním závodu šampionátu superbiků dojel do cíle

Oliver König má za sebou letošní premiéru v mistrovství světa superbiků. Ve španělském Aragonu se dostal do cíle na 22. místě. Za českým jezdcem z týmu Orelac Racing skončil pouze Belgičan Loris Cresson a další dva jezdci úvodní závod sezony nedokončili. „Je to určitě splněný úkol, se kterým je spokojený také tým. Bohužel ztráta je veliká, ale posouváme se. Můj pocit se zlepšuje, což je také důležité. V neděli bude potřeba zlepšit čas na kolo,“ prohlásil König, který v cíli ztratil na vítěze jednu minutu a osm vteřin. Z prvního letošního triumfu se radoval Brit Jonathan Rea, který sváděl skvělý souboj se Španělem Alvarem Bautistou. V neděli od 14:00 čeká českého jezdce ve Španělsku druhý závod.

König do závodu odstartoval z posledního místa po nepovedené kvalifikaci. Ve čtvrtém kole poprvé překonal soupeře, když předjel Belgičana Cressona. Jenže dalšího závodníka už nepředjel, naopak se mu Argentinec Leandro Mercado a Hafizh Syahrin z Malajsie vzdalovali. König na tuto dvojici ztrácel v polovině přes pět vteřin, na posledního jezdce si naopak vytvářel náskok. A tak jezdil značnou část času po trati osamocený.

Průběh úvodního závodu sezony ve Španělsku byl pro Königa zcela odlišný oproti loňské poslední Grand Prix v Indonésii. Tam se český jezdec po skvělém startu a úvodních kolech prodíral dopředu, jenže poté spadl. Podobné chyby se König v sobotu vyvaroval.

Dokončený závod je naprosto super. Jsou to zkušenosti, které se počítají. V zásadě to byl hlavní cíl, aby se otrkal. Nemohu se dočkat neděle a jeho dalšího progresu,“ prohlásil manažer Miloš Čihák. „Oliver by měl určitě zapracovat na jízdě na nových pneumatikách. V neděli by měl ukázat větší zrychlení a menší ztrátu na závodníky před sebou. Konstantně to vypadá dobře. Věříme, že to půjde.“ Nedělení závod superbiků od 14:00 bude k vidění na stanici Nova Sport.