La Vuelta Virtual 2023 zve opět fanoušky k zapojení do ikonického světového závodu

České ROUVY, které přináší možnost zajet si skutečné světové trasy či se zúčastnit závodů z pohodlí domácího prostředí, je opět partnerem španělské La Vuelty. I letos přibudou nové virtuální trasy, které kopírují originální závod,  na závodníky čekají tisíce kilometrů dechberoucí přírodou. Tři úrovně výzev vhodné pro různé úrovně zkušeností poběží souběžně s reálným světovým závodem, startuje se stejně jako Grand Tour v sobotu 26. srpna. Na účastníky čekají i lákavé ceny včetně virtuálních věrných kopií vítězných dresů La Vuelty, cyklistických setů ROUVY, virtuálních mincí nebo trenažér značky Zycle. 

Nepředvídatelné, nekonvenční, vášnivé i brutální a napínavé – i takové emoce spojené s ikonickým španělským závodem mohou jezdci díky reálným trasám na ROUVY zažít – a pojedou doslova na ostří nože. Virtuální trasy jsou identické jako etapy, které profesionální závodníci absolvují během La Vuelty a díky jejich  vysoké kvalitě bude tento sportovní svátek přístupný zájemcům po celém světě.

Velice nás těší, že i letos můžeme být s ROUVY virtuálním partnerem španělské La Vuelty a přinést cyklistům na celém světě znovu velmi silný zážitek. Jde o jedinečnou sportovní událost, která sdílí stejného ducha dobrodružství, ale i pořádnou dávku soutěživosti. Letošní tři úrovně přinesou nejen nové zážitky a zábavu, navíc na všechny, kteří jakoukoli etapu dokončí, čekají i atraktivní ceny,” uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital.

Letos jsou ve výběru 3 úrovně výzev pro všechny výkonnostní úrovně, v rámci kterých si každý vybere dle svých možností, kondice a preferencí:

  • Tranquilo – 4 náročné, ale dosažitelné etapy pro všechny, kteří si chtějí jízdu užít a vyzkoušet své limity
  • Medio – 4 těžší etapy pro zkušené cyklisty
  • Diablo – 15 etap – náročnější část určená vysoce odhodlaným jezdcům

Jezdci budou mít šanci získat např. virtuální dres (resp. odemknout ho pro své virtuální avatary) dokončením jakékoli z výzev ROUVY La Vuelta Virtual ’23. Dresy jsou přitom přesnými replikami těch, které získají vítězové v jednotlivých kategoriích v klasickém profesionálním závodě a zůstanou jezdcům k dispozici v jejich virtuální garáži. Každému závodníkovi tak zůstane unikátní vzpomínka na dokončenou výzvu. Kromě výzev se bude konat řada závodů doplněných dalšími aktivitami. Ty poběží 4x denně v průběhu 3 týdnů. Každý den se uskuteční závody na aktuální etapě La Vuelta a Espaňa, na etapě z předchozího dne i následující etapě.

Kromě virtuálních cen v podobě mincí nebo vybavení v aplikaci, nebudou chybět ani ty fyzické – třeba balíčky oblečení, cyklistické lahve či ručníky a své inovativní produkty přidá i značka pro indoor cyklistiku Zycle. Aby si fanoušci blízkost závodu užili jak nejvíce je to možné, čerstvě jsou v platformě ROUVY připraveny 4 zbrusu nové trasy. Ty obsahují úseky etap Vuelta 3, 9, 14 a 16.

Registrace jsou otevřeny zde, startuje se 26. srpna, výzvy poběží až do 30. září.