Medaile na juniorském mistrovství Evropy iQFoil opět blízko

V pořádném dešti a silném větru medaile těsně unikla Kristýně Piňosové na juniorském mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil v Brestu. Brala 4. místo. Na 6. místě. ji doplnila Kateřina Altmannová. V závodě startovalo celkem 270 juniorů z celého světa.

Po základní části byla Kristýna Piňosová (TJ Rapid Brno) na druhém místě a tím pádem postupovala rovnou do semifinále a nemohla být už horší než pátá. Finále se jí ale nevydařilo podle představ, naopak ostatní závodnice jely výborně, a tak na naši reprezentantku zbyla „jen“ bramborová medaile.

„Během závodu foukalo fakt hodně, byly drsná podmínky, ve kterých se skoro nedalo jezdit. Zažili jsme všechny směry větru – z moře i přes břeh, taktika byla nesmírně náročná. Po prvním dnu jsem byla třetí, pak jsem se usadila na druhém místě, kde jsem se držela až do konce základní části a postoupila tak rovnou do semifinále. I když jsem jela na doraz, tak mi to v něm bohužel nevyšlo,“ posteskla si Kristýna Piňosová.

„Sezóna byla celkově dost úspěšná, mám možnost v juniorské kategorii medaili vybojovat ještě příští rok. Ale trénovat budu i na seniorském prkně, chci se pokusit vybojovat místo na olympijské kvalifikaci v Haagu, kam pravděpodobně pojedou jen dvě Češky a náš tým je početný a silný,“ uvažuje o příští sezoně.

Do finálových jízd pro 10 nejlepších se probojovala také Kateřina Altmannová (TJ Lokomotiva Plzeň), která postupovala z 9. místa po základní části. Ve finále si polepšila a vybojovala 6. místo.

Ostatní naši reprezentanti skončili na těchto skvělých pozicích: 19. byla Kristýna Chalupníková (TJ Rapid Brno), David Drda (TJ Delfín Jablonec) byl na 24. místě a Jan Kuchař (YC CERE) na 70. místě.

Jsem rád, že se naše závodnice dostaly do desítky, kluci se pořád zlepšují a že patříme mezi světovou špičku. Nyní nás čeká zasloužený odpočinek a v půlce ledna se přesouváme do Španělska, kde začne příprava olympijské třídy iQFoil,“ hodnotí trenér Milan Hájek.

Kompletní výsledky zde 2022iqyjeuropeans.sailti.com/race-resultsall