Našim surfařům se na ME v olympijském windsurfingu nedařilo

Našim se na mistrovství Evropy v olympijském windsurfingu nedařilo. Kvalifikace na olympiádu pro ženy zůstala hodně vzdálená.

V Portugalsku se od 23. do 29. 11. jelo mistrovství Evropy olympijské třídy RS:X. Závodili muži, ženy i junioři. Pro evropské windsurfaře a windsurfařky to byla poslední možnost, jak se kvalifikovat na letní olympijské hry v Tokiu.

Mezi muži o titul mistra Evropy bojoval také Karel Lavický, který už místo pro Českou republiku na olympiádu v Tokiu vyjel vloni. Příliš se mu nedařilo, v létě musel na operaci zad a letošní příprava tak pro něj byla velmi komplikovaná nejen kvůli koronaviru.

Mezi ženami měly startovat hned dvě české závodnice – Kateřina Švíková a Jana Slívová, které by rády Karla do Tokia doprovodily. Bohužel jejich naděje skončily. Pro Janu Slívovou ještě před závodem, kvůli zranění do něj totiž ani nenastoupila. A Kateřina Švíková skončila daleko za vysněnou kvalifikací.

Poslední místa na olympijské hry získalo mezi muži Rusko a mezi ženami Řecko. Více informací, fotky, video a výsledky: www.rsxclass.org/europeans2020/

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu