Největší seriál v běhu na lyžích ČEZ SkiTour vstupuje do své 17. sezony

Největší seriál v běhu na lyžích v Česku pokračuje i v nadcházející zimní sezoně! Závodníci si mohou vybrat z 8 závodů v unikátních lokalitách po celém Česku. Svůj závod si na www.ski-tour.cz najde každý – ať už podle místa či délky trasy.

17. ročník ČEZ SkiTour odstartujeme o víkendu 13.–14. ledna na Horních Mísečkách, které nabízí po většinu zimy ideální sněhové podmínky. Okruhy opět povedou malebným Krkonošským národním parkem v okolí Labské boudy a Medvědína. Pokračovat budeme o týden později u tradiční Krušnohorské 30, kde se závodníci projedou z Cínovce po Krušnohorské magistrále a zčásti zavítají i do Německa. V posledním lednovém víkendu navážeme po roční pauze oblíbeným nočním Bedřichovským Night Light Marathonem, který zavede lyžaře za svitu měsíce a čelovek do stop ČEZ Jizerské 50.

Únor pak rozjedeme na 40. ročníku Orlického maratonu v nádherném okolí Deštného v Orlických horách, kde jsme si vloni užili azurové počasí a bílou zimní pohádku. Už následující čtvrtek, 8. února pak vypukne největší běžkařská akce u nás, 57. ČEZ Jizerská 50. Na programu bude po celé čtyři dny spousta aktivit na trati i v zázemí. Poslední únorový víkend vyrazíme na Jesenický lyžařský maraton známý jako JeLyMan, který závodníky provede krásným okolím Králického Sněžníku na pomezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

Po partnerském závodě Bieg Piastów v Polsku uzavřou sezonu ČEZ SkiTour 8.–9. 3. závody v Harrachově, kde si závodníci vychutnají okolí slavných skokanských můstků a první závodní den se znovu projedou zasněženými stopami za svitu měsíce a čelovek. Borcem na konec a závěrečnou tečkou za sezonou tu bude už podruhé slavnostní vyhlášení celkového pořadí seriálu a koncert zpěvačky Debbi v rámci ČEZ Mini Energy Festu.

Trasy závodů ČEZ SkiTour jsou vhodné jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, pro které jsou ideální 10 km tratě, až po nejzdatnější běžkaře, kteří si užijí maratonských 30, 40 nebo slavnou ČEZ Jizerskou 50. Ani u nadcházejícího ročníku seriálu nechybí dětské závody Mini SkiTour pro nejmladší běžkaře do 15 let. Neváhejte a přihlaste se na www.ski-tour.cz na vybraný závod a rozjeďte zimu na běžkách!

Termíny 17. ročníku ČEZ SkiTour:

ZávodDatum
Horní Mísečky, Krkonoše13. – 14. 1. 2024
Krušnohorská 30, Cínovec20. – 21. 1. 2024
Bedřichovský Night Light Marathon, Jizerské hory26. – 27. 1. 2024
Orlický maraton, Deštné v Orl. horách3. – 4. 2. 2024
ČEZ Jizerská 508. – 11. 2. 2024
JeLyMan, Jeseníky24. – 25. 2. 2024
Bieg Piastów, Jakuszyce1. – 3. 3. 2024
Harrachov, Krkonoše8. – 9. 3. 2024