Několik medailí z iQFoil Games před mistrovstvím Evropy na Gardě

iQFoilový tým nyní tvrdě trénuje na Gardě na letošní mistrovství Evropy v dospělé kategorii, které se pojede od 17. května v Torbole. Jako přípravný závod si tým zvolil iQFoil Games.

Závodilo se od 3. do 8. května v Campione. Pro některé mladé závodníky z týmu, jimž je teprve 16–17 let, to byl první ostrý start v dospělé kategorii. I přes počáteční obavy všichni zajeli skvěle. Celkové druhé místo mezi ženami vybojovala Kateřina Švíková. Kategorii U21 dívky vyhrála Barbora Švíková (celkově čtvrtá) a třetí (celkově sedmá) byla Kristýna Piňosová. Do desítky celkově se vešla i Kristýna Chalupníková. Bronz získal také David Drda v kategorii U21 chlapci, který skončil celkově mezi muži na 6. místě.

Celý tým včetně SCM nyní bude týden trénovat s Milanem Hájkem a Stevem Allenem v Torbole. Následně se na start mistrovství Evropy třídy iQFoil postaví kompletní windsurfingová reprezentace (RD24 i RD28). Že se jedná o velkou akci je poznat na startovní listině. Jsou v ní nejlepší závodníci a závodnice z celého světa. Zatím je jich přihlášeno 270 včetně sedmi českých reprezentantů – k pěti zmíněným se přidají ještě olympionik Karel Lavický a Kateřina Altmannová.

Mistrovství Evropy můžete sledovat zde: circolosurftorbole.com/it/regate/2022/campionato-europeo
Kompletní výsledky iQFoil Games zde: iqgames2022campione.sailti.com/race-resultsall