O2 Pražská štafeta oslaví 30 let svobody a připomene Zátopka

Běh je nejen fenomén, životní styl a moderní pohled na svět. Je především prostředkem vyjádření emocí a mocným sportovním nástrojem v boji proti antihumanismu. Přesně tak jej vnímal také legendární vytrvalostní běžec Emil Zátopek, jehož přínos světu a Česku připomíná 4. ročník O2 Pražské štafety konaný od 25. do 27. června ve Stromovce. RunCzech zároveň představí spojení s jedním z nejznámějších českých hudebních festivalů Rock for People.

Společnost O2, titulární partner O2 Pražské štafety, představí v rámci této události svůj dlouhodobý společenský projekt Svoboda není samozřejmost. Jde o projekt, ve kterém vybírá zásadní momenty 20. století, kdy říci nebo napsat svůj názor vyžadovalo osobní hrdinství. A jedním z takových momentů je bezesporu i příběh osobního hrdinství, který se odehrál roku 1952.

Emil Zátopek, jedna z největších českých sportovních osobností, svým odvážným gestem umožnil svému kolegovi Stanislavu Jungwirthovi, jehož otec byl politickým vězněm v Jáchymově, odjet v roce 1952 na letní sportovní hry v Helsinkách. Tím, že řekl, že na tyto hry pojede i Jungwirth, nebo nepojede ani on, projevil velkou osobní odvahu. Emil Zátopek pak v Helsinkách svými třemi vítězstvími na jediné olympiádě dosáhl jedinečného sportovního výsledku, který se dosud žádnému dalšímu atletovi moderních dějin nepodařilo zopakovat.

My v O2 věříme, že svobodu, odvahu a osobní zodpovědnost, je třeba si neustále připomínat,“ říká David Daneš, ředitel marketingové komunikace společnosti O2. „Jsme rádi, že v rámci O2 Pražské štafety, můžeme předávat tyto důležité hodnoty jako štafetu dalším generacím.“

Každý závodník dostane na památku unikátní tričko O2 Pražské štafety s motivem Emila Zátopka, které mu bude tuto událost připomínat.

O2 Pražská štafeta letos také spojí sport s hudbou prostřednictvím spolupráce s českým multižánrovým hudebním festivalem Rock for People. „Každý tým si totiž po doběhu do cíle užije bohatý program reprodukované hudby z letošního programu Rock for People. Vše zahraje DJ Dan Cooley,” dodal zakladatel festivalu Michal Thomes.

Na trati O2 Pražské štafety se letos objeví také osobnosti. Do závodu nastoupí mimo jiné jedna speciální sestava složená čistě ze známých muzikantských jmen. V ní poběží  člen kapely The Atavists bubeník Adam Jánošík, který se postupně vystřídá s baskytaristou The Atavists Martinem Křížkem, kytaristou slavné české skupiny Chinaski Františkem Táborským a frontmanem Vypsané FiXy Michalem „Márdim“ Maredou.

Štafety utvoří také ambasadoři projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na problém se složitým začleňováním propuštěných vězňů do společnosti.

O2 Pražskou štafetu si můžete zaběhnout 25., 26. nebo 27. června. Stejně tak se v těchto dnech uskuteční v 17:00 Bambini Run, je zcela zdarma. Po celé tři dny je navíc možné běžet pro dobrou věc, kde naši dobroběžci z řad firem a organizací přímo podporují vybranou oblast, kde chtějí pomáhat.

26. června se v rámci hlavního závodu poběží Diplomatic Cup(pro členy personálu zahraničních diplomatických misí, konzulárních úřadů a dalších organizací), Bank Cup (určený všem bankách a členům České bankovní asociace). O den později na stejném místě od 18 hodin začne také Chambers Cup pro zaměstnance a členy obchodních komor a na trať vyběhnou také pracovníci zdravotnických zařízení ve Zdravotnickém běhu.

https://www.runczech.com