On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků, zvítězil Ward Simons z Belgie

Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků. 

Do finále k osobní účasti bylo vybráno 10 jezdců z celého světa a soutěžili  po boku hvězd jako jsou bývalý olympionik a mistr světa v MTB José Hermida nebo cyklista a video blogger Cameron Jeffers. Závodníci pocházeli z 6 zemí. Všichni měli stejné podmínky – trenažéry Zycle Smart ZBike a aplikaci ROUVY s kratší verzí poslední Stage 21 La Vuelta 2022. Mezi účastníky nechyběl za Česko Karel Soušek z cyklistického klubu Vinohradské šlapky nebo slovenský triatlonista Matúš Kočka.

Vítěz LVV Ward Simons (Belgie) stál poprvé na stupních vítězů hned vedle Daniela Pinka (UK) a Andrewa Emmericha (Švédsko). Simonse však čekalo ještě jedno překvapení. Když Remco Evenepoel potvrdil svůj první titul na Grand Tour La Vuelty a postavil se na hlavní pódium, Ward Simons byl pozván, aby se postavil vedle něj a vítězství oslavili společně. Situaci Simons okomentoval: „Dnes byl den, kdy jsem byl nejblíže tomu, abych se stal skutečným cyklistou.

Máme obrovskou radost z hojné účasti závodníků z celého světa a radosti a zážitků, které tato akce přináší. Jako obvykle, i tentokrát pro nás měl tento cyklistický svátek charitativní podtext. Rozhodli jsme se podpořit místní komunitu se zdravotním postižením a darovat lokální charitě Fundación También za každého finalistu LVV Grand Final 10 EUR. Nakonec finální jízdu zvládlo 187 jezdců, darovanou částku jsme ale navýšili na rovných 5 000 EUR,,” uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital.

A prezidentka Fundación También Teresa Silva Fernandez doplnila: „Bylo nám potěšením zúčastnit se virtuální akce La Vuelta pořádané Rouvy. Bylo to pro nás privilegium a velmi vzrušující událost vidět naživo nejlepší amatérské jezdce na světě. Pevně doufáme, že by přizpůsobená cyklistika mohla být součástí této iniciativy v příštím roce. Cílem je spolupracovat na zvyšování povědomí o inkluzivní cyklistice pro lidi s postižením na celém světě.“

Závod v číslech:

  • 15 závodních dnů, 60 závodů a 3 skupinové jízdy s profesionály
  • 10 finalistů ze 6 zemí
  • téměř 7 000 registrovaných jezdců LVV ze 73 zemí
  • závodníci najeli 1 milion kilometrů
  • do finálového závodu bylo registrováno 396 jezdců
  • ve 21. etapě bylo registrováno 862 jezdců

La Vuelta je u konce, ale s ROUVY se každý může stát jezdcem World Tour a španělské trasy si vyzkoušet kdykoli z pohodlí domova.