Ostravský závodní tým Fesh Fesh pokračuje na Dakaru už jen se dvěma kamiony

Obrovská smůla potkala ostravský tým Fesh Fesh hned v úvodu Dakarské rallye. V první etapě ukončil své působení v závodě Albert Llovera se speciálem Ford Cargo. Naděje zmařil zablokovaný diferenciál zadní nápravy. Pokud organizátoři slibovali těžký závod, tak první dvě etapy tento slib naplňují. Řadu posádek zaskočila úvodní délka i charakter etap. S osudy závodníků si může ale zahrát i relativně malý kámen. Přesvědčila se o tom posádka č. 523 Albert Llovera, Margot Llobera a Petr Vojkovský.

Do etapy jsme nastoupili docela svižně. Hned v úvodu se nám podařilo předjet několik soupeřů a drželi jsme si slušné tempo. Ford jel velmi dobře. Asi 100 km před cílem jsme projížděli kamenitým korytem a jeden z kamenů se nešťastně uchytil v límci nápravy, který chrání manžetu spojující polonápravu a páteřovou rouru. Při propružení nápravy se kámen dostal do kontaktu s manžetou a prorazil ji,“ popisuje svou jízdu Albert Llovera. „Mechanici se snažili o opravu, ale poškození by vyžadovala výmětu komplet celé nápravy, a tu s sebou bohužel nemáme. Pro náš závod takto smolně končí,“ uzavírá Llovera popis událostí, které vedly k ukončení jeho působení v závodě.

Do závodu jsme vstupovali s konkurenceschopným speciálem, byli jsme motivováni, trénovali jsme, ale ani veškerá počáteční příprava nemusí stačit, když vám chabí chybí trocha štěstí. Nechtěli jsme zbytečně riskovat, ale chtěli jsme zároveň dostát svým závazkům vůči fanouškům a sponzorům. Bohužel se to letos nepovedlo a já doufám, že uspějeme příště. To je prostě Dakar,“ uzavírá zklamný andorský pilot.

V závodě tak za Fesh Fesh pokračují dva speciály Tatra Jamal č. 509 s Tomášem Vrátným, Bartolmiejem Bobou a Jaromírem Martincem (druhou etapu zajel na 15. místě) a č. 514 s Vaidotasem Paškevičiusem, Slavomirem Volkovem a Tomašem Guzaskasem (druhou etapu absolvoval na 17. místě).

FESH FESH Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye DAKAR, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. FESH FESH Group je součástí skupiny OSTRA.

Foto: FESH FESH