Plzeň je podvanácté v řadě v play-off

Druhou desítku svých účastí ve vyřazovacích bojích vloni zahájili indiáni. Svou letošní účastí tak natočili Západočeši již poctivou plzeňskou dvanáctku a to je také přesně doba fungování formátu předkola play-off a play-out. Za tuto dobu v první desítce nechyběli pouze oni a Oceláři!

Základní část Tipsport extraligy 2018/19 je u konce a Západočeši posbírali 98 bodů, což je oproti loňskému osobnímu maximu o devět méně. Při skóre 178:116 se navíc prezentovali nejlepší obranou i útokem v soutěže! Ve čtvrtfinále play-off tak po roce narazí opět na Olomouc, druhou dvojici tvoří Mountfield a Kometa Brno. Druhý Třinec, který nasbíral o bodík více a vítěz základní části z Liberce, jenž skončil na metě 101, se své soupeře teprve dozví z předkola. V něm na sebe narazí Vítkovice se Spartou a Mladá Boleslav se Zlínem.

Indiáni za posledních dvanáct let nechybí posedmé v první šestce, dvakrát základní část vyhráli, jednou byli druzí a třikrát třetí. Nebýt odečtu bodů, první místo by v sezóně 2010/11 opět atakovali. Vše pak Plzni vyneslo titul v ročníku 2012/13 a tři bronzy – vloni a v letech 2016 a 2012. Mezi čtyři nejlepší celky se modrobílí dostali pětkrát, letos mohou pošesté.

Dařilo se i na půdě individuálních úspěchů, nejlepším střelcem se stal s rovným třiceti góly Milan Gulaš.Ten navíc, stejně jako vloni, ovládl kanadské bodování soutěže, když posbíral dvaašedesát bodů (30+32). Druhý pak byl mezi gólmany v úspěšnosti zákroků s hodnotou 92,85% extraligový nováček Dominik Frodl,jenž zároveň ovládl hodntoy v průměru inkasované branky na zápas – 1,89.

Modrobílí měli po Liberci a Třinci nejproduktivnější přesilové hry, využili prakticky každou pátou. Hra v oslabení byla úplně nejlepší, k tomu přidali Západočeši při hře ve čtyřech sedm branek, což je rovněž nejvíce ze všech celků extraligy. Čtvrtá je pak celková suma posbíraných trestných minut, třetí největší je u rozdaných hitů a druhá nejnižší po Mountfieldu u zablokovaných střel. Průměrná domácí návštěva 5640 fanoušků je v extralize šestá.