Podmol projel hladce osmou etapu Dakaru. Bouchejte ohňostroje, smál se

Konečně! Libor Podmol hladce dokončil etapu na letošní přetěžké Dakarské rallye. V cíli byl na 56. místě s odstupem hodiny a patnácti minut, v průběžném pořadí se posunul na 57. příčku. Na trati ho nezpomalil velký pád ani bloudění. A dokonce ani technický problém. „Bouchejte ohňostroje! První den, kdy se mi nic nepokazilo na motorce, nebyly žádné technické trable. První den, kdy jsem si pořádně nerozbil hubu, konečně jsem viděl oběma očima a jelo se mi dobře,“ radoval se bývalý mistr světa ve freestyle motokrosu. To mu dalo velkou porci energie do zbývajících dní.

Na účastníky čekaly v osmé etapě nejprve duny, ve druhé části pak kamení. Průběh etapy si konečně pochvaloval. „Ani jsem nezabloudil. Akorát jsem jednou nevyjel dunu a pak v malinké rychlosti spadl,“ doplnil Podmol, který se v první části etapy pohyboval kolem padesátého místa. Terén v Saudské Arábii ho velice bavil. „První část byla v písku, takový motokros. To bylo hezké, zazávodili jsme si,“ doplnil.

Prach na kamenech

Poté následoval dlouhý přesun po asfaltu, aby pak vyrazili jezdci do úplně jiného terénu. „Ve druhé polovině jsme jeli na šutrech přes lávové pole. To se na motorce nedá. My tam jedeme patnáct kilometrů v hodině a kolem nás proletí auto, které jede přes šutry kilem. Zvedne se takový prach, kvůli kterému oslepnete. Musí se zastavit, než špína spadne. Se závoděním to nemá nic moc společného, je to bitva o přežití,“ prohlásil Podmol, který spěchal do bivaku.

V něm vyměnil olej na motorce a odpočíval. V celkovém pořadí závodníků bez pomoci asistence poskočil na osmé místo a na čelo ztrácí devět a půl hodiny.

Foto: Libor Podmol/MMproductions