Poslední turnaj v rámci Vodafone MČR je tu! O titul se v závěru utkají hráči PUBG

Nejprestižnější český esportový turnaj Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách se chýlí do finále. Právě dnes začíná jeho poslední fáze. Své vítěze již poznala hra Counter-Strike: Global Offensive a právě nastal čas korunovat šampiony také ve hře PUBG. V ní se utká 16 nejlepších týmů sezony, které si mezi sebou rozdají finanční dotaci 100 000 korun. Turnaj bude vysílat agentura PLAYzone ze speciálního studia, které se nachází v prostorách televizní skupiny Prima.

V roce 2019 se na příčku nejvyšší dokázali dostat hráči již zaniklé organizace eXtatus. Tři ze čtyř hráčů pyšnící se loňským titulem mistra aktuálně reprezentují tým Entropiq a i letos patří k hlavním favoritům na zisk vysněného poháru. V cestě jim ale stojí dalších 15 týmů, které rovněž chtějí vybojovat zlato a na rok se posadit na pomyslný trůn české PUBG scény.

„Celou sezónu předváděly týmy v rámci kvalifikačních kol skvělé hry a já věřím, že si to nejlepší ze svého umění schovaly právě na největší turnaj v Česku. Stejně jako fanoušci hry CS:GO i diváci PUBG nepřijdou o špičkovou produkci z obřího studia, kterému dominuje 23metrová LED stěna. Na ní se budou zobrazovat všechny důležité informace a statistiky, díky kterým si sledující maximálně vychutnají všechny vysílané zápasy. Zároveň bych všechny chtěl pozvat i na platformu ZOOM, kde budou moci podpořit svůj oblíbený tým,“ popisuje Tomáš Mikula, hlavní organizátor Vodafone MČR v počítačových hrách.

Třídenní turnaj ve hře PUBG začíná v pátek 27. listopadu a vítěz se z titulu bude radovat už tuto neděli 29. listopadu. Týmy si mezi sebou rozdělí finanční odměny ve výši 100 000 korun. Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách bude vysíláno nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí také nabídne HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak fanoušci mohou užít i u svého televizoru. I tentokrát se diváci během přestávkových bloků díky iniciativě Zdravý hráč dozvědí více i o tom, jak propojit pohyb s hraním počítačových her.

Do finálové turnaje se probojovaly organizace: Entropiq, Vikingekrig Esports, Inside Games, ENTERPRISE esports, Gifted Gaming, NecroRaisers, FADEE Gaming, Eclot Gaming, Gunrunners.AOC, Sazka.BRUTE, Cyber Gaming, Trust Universe, BloodyDevils, E-RIVALS, Cucurru a Infactus gaming.

Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se mohla akce uskutečnit. Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, generálními partnery pak jsou výrobce počítačů HAL3000 a sázková kancelář Tipsport. Hlavními partnery soutěže jsou výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC, výrobce herního příslušenství Trust Gaming a výrobce herních židlí DXRacer

Odkazy na vysílání

Twitch PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz
Facebook Prima COOL: https://www.facebook.com/primacool
webová stránka Vodafone MČR v počítačových hrách: www.mcrpc.cz