Rakouská Bundesliga uzavřela partnerství se STATS

Rakouská Bundesliga uzavřela partnerství se společností STATS a využívá pokročilá řešení výkonnosti týmů.
Čtyřletá dohoda přináší ÖFBL nejsilnější nástroje hloubkové analýzy ve svém oboru.

STATS, přední světová společnost v odvětví sportovních dat a zpravodajství, oznámila uzavření nového partnerství s rakouskou Bundesligou (ÖFBL) a poskytnutí pokročilého řešení pro analýzu týmové výkonnosti lize.

Čtyřletá dohoda platí od začátku sezony 2018/2019. Poskytuje týmům ÖFBL přístup k sadě řešení společnosti STATS, včetně STATS Tier6+ DataTM, sledování dat STATS SportVU a STATS Edge Viewer. Řešení STATS SportVU a STATS Tier 6+ poskytují týmům nejpodrobnější pokrytí jednotlivého živého zápasu, včetně více než 2700 samostatných událostí během hry. ÖFBL má přístup také k nástroji STATS Edge Viewer, který poskytuje video analýzu her a doporučené náměty sestavené metrikou intenzity nasazení na základě nástrojů umělé inteligence společnosti STATS.

Jsme nadšeni, že jsme navázali tento vztah s ÖFBL a že můžeme týmům a ligové sportovní divizi poskytovat pokročilé nástroje pro analýzu výkonnosti,“ řekl Ryan Paterson, vedoucí globální zástupce společnosti STATS. „Díky využití řešení STATS SportVU a STATS Tier 6+ Data mohou týmy rozdělit zápasy na nejpodrobnější možné části, využít údaje ze sledování a zlepšit celkovou výkonnost a rozvoj hráčů. Video náměty na základě analýzy umělou inteligencí poskytují trenérům a analytikům silnější nástroje pro zlepšení hry.“

Christian Ebenbauer, generální ředitel rakouské Bundesligy: „Společnost STATS je mezinárodním průkopníkem v odvětví určování polohy a sledování dat. Poprvé máme téměř kompletní datové pokrytí ligy, což představuje vysokou hodnotu, zejména pro sportovní divize. Jsme rádi, že díky tomuto partnerství můžeme učinit obrovský krok vpřed v oblasti analýzy hry a rozvoje hráčů.