Rally Bohemia je tradičně domácí soutěží značky ŠKODA, ta letos nasadí historicky největší počet vozů

Rally Bohemia 2021 se stává centrem tuzemských oslav 120 let působení značky ŠKODA v motoristickém sportu. Při této příležitosti bude startovat 9 soutěžních speciálů ŠKODA FABIA Rally 2 nebo Rally 2 evo s podporou automobilky – 3 v barvách týmu ŠKODA Motorsport a 6 pod hlavičkou dealerských týmů. Oslavy se však neomezí pouze na samotnou rally, jejich součástí se stanou také doprovodné aktivity pro širokou veřejnost. Od 9. do 11. července bude na Mladoboleslavsku a okolí připraven bohatý doprovodný program nejen pro fanoušky motoristického sportu. 

Centrem oslav 120 let působení značky ŠKODA v motorsportu se stane ŠKODA Rally Park, který bude spolu se ŠKODA Fan zónou umístěn na náměstí Komenského v centru Mladé Boleslavi. Ten nabídne bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Dospělí si mohou vyzkoušet jízdu ve značkovém rally simulátoru ŠKODA SimRide, případně si prohlédnout závodní speciál ŠKODA RE-X1 Kreisel. Pro děti budou připraveny různé soutěže či malování na obličej. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením a dárkovými předměty ŠKODA. „Jsme rádi, že právě na Rally Bohemia došlo k uvolnění restrikcí pro diváky. Chtěl bych je proto pozvat nejen k tratím rychlostních zkoušek, do servisní zóny v Hoškovicích, na autodrom v Sosnové, ale také do našeho ŠKODA Rally Parku v centru Mladé Boleslavi, kde na ně čekají dárky, zábava i občerstvení,“ upozorňuje na oslavy významného jubilea mladoboleslavské automobilky Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení ŠKODA AUTO.

Už v pátek se ke slovu dostane jiná zajímavost, kterou na Rally Bohemia přivezl partner ŠKODA Motorsport – rakouská firma Kreisel Electric. Závodní speciál absolvuje exhibiční závod proti vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo na autodromu Sosnová a o víkendu bude vystaven ve ŠKODA Rally Parku v Mladé Boleslavi. ŠKODA RE-X1 Kreisel vznikla ve spolupráci s oddělením ŠKODA Motorsport na bázi úspěšného modelu ŠKODA FABIA Rally2 evo, má pohon všech kol, dosahuje maximálního výkonu 260 kW (354 koní) a maximálního točivého momentu 600 Nm.

Lithium-iontová baterie má kapacitu 52,5 kWh a pracuje pod napětím 860 V. Už letos se tento inovativní vůz dočká soutěžního nasazení na rakouských tratích v režii zkušeného jezdce a Raimunda Baumschlagera.

Symbolicky do víkendu, kdy se v okolí Mladé Boleslavi pojede 48. Rally Bohemia, zapadá vyvrcholení druhého esportového turnaje ze seriálu ŠKODA eRally Cup. ŠKODA Motorsport 120 let Trophy čeká živé finále v pátek

9. července od 11 do 14 hodin v mladoboleslavském ŠKODA Muzeu. Do něj se kvalifikovalo 8 nejlepších závodníků na rallysimulátorech ze základní části. Pro 3 nejrychlejší finalisty budou připraveny hodnotné ceny. Vítěz získá bezplatnou zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na 2 měsíce, druhý v pořadí se může těšit na 2 VIP lístky s ubytováním na Barum Czech Rally Zlín a na celkově třetího čeká svezení v soutěžním speciálu ŠKODA FABIA některého z dealerských týmů.

48. Rally Bohemia se koná v tradičním červencovém termínu a tratě rychlostních zkoušek provedou posádky opět Středočeským a Libereckým krajem. Soutěž je proslulá unikátními a technicky náročnými rychlostními zkouškami. Pro letošní rok organizátoři připravili těžké zkoušky na Liberecku, kde se jede první etapa. V neděli se soutěž vrátí na Mladoboleslavsko, kde se posádky mohou těšit na převážně nové měřené úseky. V pátek proběhnou přejímky, shakedown a odpolední divácká show v areálu Autodromu Sosnová u České Lípy. Tam budou také vystaveny současné i historické modely vozů ŠKODA. Tentokrát mají diváci neomezený přístup nejen k tratím rychlostních zkoušek, ale rovněž do servisní zóny. Ta bude stejně jako v předchozích letech umístěna na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Značka ŠKODA má dominantní zastoupení ve startovním poli letošního ročníku Rally Bohemia. Z 83 přihlášených posádek jich 36 pojede s vozy ŠKODA – včetně 9 posádek s přímou podporou mladoboleslavské automobilky.