RunCzech a globální značka adidas uzavřeli partnerskou smlouvu

RunCzech, pořadatel prestižních běžeckých závodů, uzavřel s německým koncernem adidas novou šestiletou smlouvu. Ani poslední dva covidové roky, kdy se částečně zkomplikovalo organizování hromadných akcí, tak neodradily velké značky od dlouhodobých sportovních partnerství. „adidas je s námi prakticky od začátku, za čtvrtstoletí úžasné spolupráce s námi závodilo přes 1,2 milionu běžců,“ říká Carlo Capalbo, prezident RunCzech.  „RunCzech má velkou mezinárodní prestiž. Cokoliv organizují, má vysokou úroveň a profesionalitu, navíc stále inovují a přichází s novými sportovními projekty,“ prohlásil marketingový ředitel pro východní Evropu, Krzysztof Łuczakowski. 

adidas tak kromě podpory RunCzech běžecké ligy zůstává titulárním partnerem pražského Běhu pro ženy 5 km. Jako jeden z hlavních partnerů RunCzech má adidas také exkluzivní kolekci produktů ke všem deseti závodům. Jde převážně o oblíbená běžecká trička, přičemž i pro další sezóny bude rozvíjena unikátní kolekce s filozofií „All Runners Are Beautiful“.

Dalších šest let bude adidas podporovat také elitní běžecký tým RunCzech Racing, který založili společně s RunCzech již v roce 2014. Cílem týmu je vyhledávat a rozvíjet nadané mladé běžce po celém světě.

Partnerský vztah obou firem potvrzuje i fakt, že RunCzech loni v září spolupořádal v domovském německém městě Herzogenaurach pro adidas prestižní sportovní akci AdiZero: Road to Records 2021. „Nestává se často, aby se německá centrála globální značky jako je adidas obrátila na českou firmu s žádostí o spolupořádání klíčové sportovní akce v Německu,“ dodává Carlo Capalbo z RunCzech.