TOYOTA GAZOO Racing Europe odstartovala novou epochu

Společnost Toyota Motor Corporation oznámila, že její evropská základna výzkumu a vývoje TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) změnila název na TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH (TGR-E).

TMG byla původně založena v roce 1979 v Kolíně nad Rýnem jako Andersson Motorsport GmbH.  V roce 1993 změnila název na TMG poté, co se stala stoprocentní dceřinou společností automobilky Toyota.

Kromě zapojení společnosti do motoristického sportu, kterému se firma věnuje již od samotného založení, rozšířila v posledních letech spolupráci s firmou GAZOO Racing Company (GRC) s uplatněním odborných znalostí a zkušeností, které získala v motorsportu během let vývoje sériových vozů GR. Změna názvu společnosti odráží její těsnější vazby s GRC.

TGR-E bude i nadále fungovat jako centrum aktivit motorsportu automobilky Toyota v Evropě, kdy bude ve svém sídle v Kolíně nad Rýnem spolupracovat s GRC a věnovat se např. dodávkám motorů pro vozy účastnící se světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC) a světového rallyového šampionátu FIA (WRC), resp. pomáhat při vývoji modelu GR Supra GT4.

TGR-E dále využije své znalosti a odborné zkušenosti, které nasbírala prostřednictvím zapojení do aktivit motorsportu během let vývoje sériového vozů, čímž průběžně napomáhá vytvářet stále lepší automobily.

Jasným posláním účasti v motorsportu, který je soubojem výsledků práce různých výrobců, je dosahovat vítězství. Proto musí TGR Europe pracovat jako tým profesionálů produkujících vozy schopné vítězit. Abychom mohli vítězit i nadále, musíme uplatňovat metodu kaizen, tedy průběžné zlepšování, a dělat věci stále lépe a lépe, bez ohledu na okolnosti. Náš tým bude zde v Kolíně nad Rýnem i nadále vyrábět stále lepší automobily, které budou vítězit,“ říká Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation.

 Profil společnosti TGR-E

Název

TOYOTA GAZOO Racing Europe GmbH

Sídlo

Toyota Allee 7, 50858 Kolín nad Rýnem, Německo

Obchodní aktivity

Komplexní podpora zapojení do soutěží WEC; dodávky motorů pro soutěže WRC; vývoj sériových vozidel

Zaměstnanci

Přibližně 300