Tým Saris Rouvy Sauerland je kompletní a sdílí video o cestě k profi cyklistice

Rouvy, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty pocházející z českého Vimperka, přesně před 4 měsíci představila podporu mladých nadějných cyklistů. Kromě dlouhodobé lokální podpory doma v ČR avizovala novou spolupráci  se Saris Group a vznik nového silničního UCI Continental Saris Rouvy Sauerland týmu pro jezdce do 23 let s tím, že na soupisce jsou dvě volná místa k doplnění. Z deseti nejlepších jezdců z celého světa se do nejužší čtyřky probojovali Ewan Mackie z Anglie, Štěpán Hrdina z Česka, Dominik Weiss ze Švýcarska a Jonah Dollinger z Německa.

Krátké video z celého výběru je možné zhlédnout zde: youtube.com/watch?v=W2ng1QWIeAA – zahrnuje i otevřenou virtuální sérii závodu Pro-Chasing a týmový tréninkový kemp ve Španělské Gironě, kde mladí jezdci z různých zemí soutěžili ve finále o smlouvu a posty v týmu. Kdo tedy oblékne týmový dres? Odborná porota nakonec obsadila dvě volné pozice Ewanem Mackiem z Anglie a Dominikem Weissem ze Švýcarska, kteří měli nejlepší výsledky. 

Máme obrovskou radost, že jsme mohli poskytnout tuto šanci všem vášnivým cyklistům z celého světa. Už dostat se do finále je vzrušující událost – všech 10 cyklistů v užším výběru podalo skvělé výkony a zaslouží obrovské uznání. Odborná porota musela vybrat ty nejlepší a Ewanovi a Dominikovi velice gratulujeme. Věříme, že tato posila pomůže týmu dosáhnout úspěchy v mezinárodních závodech, které je čekají,” uvedl Petr Samek, CEO Rouvy.

Každou sezónu bude výběr soupisky probíhat částečně  i prostřednictvím on-line závodů na platformě Rouvy, což přináší příležitost zúčastnit se všem mezinárodním jezdcům. Druhá epizoda – Race Season a třetí proběhnou na konci roku a opět proběhne stejné hledání nových členů do týmu. Jsme nadšeni, jak si tým vede a posouvá se na vyšší úroveň,” uvedl Frank Schreiner, ředitel marketingu pro Evropu v Saris. 

Tým Saris Rouvy Sauerland poskytuje zázemí pro mladé jezdce ve věku 18-23, kteří přecházejí z juniorské kategorie do elitní. Cílem týmu pro běžící sezónu je dosáhnout letos seriózních úspěchů na mezinárodních závodech, znovu se kvalifikovat na Deutschland Tour a obhájit týmový titul mistra německé týmové časovky a také vedení v Německé národní cyklistické lize.

Tým Saris Rouvy Sauerland se na své cestě k profesionálnímu turné snaží bořit bariéry a poskytovat příležitosti mladým a nadějným cyklistům. 

Sledovat Tým Saris Rouvy Sauerland lze na sítích Facebook, Instagram a Twitter