Týmu DS Automobiles se na mistrovství světa daří

Páté kolo osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E se uskutečnilo v neděli 10. dubna v Římě. V Římě nejsou pouliční závody neznámé a před tím, než tam Formule E debutovala, hostil spoustu dalších seriálů. V nedalekých ulicích čtvrti EUR se dokonce ve 20. a 30. letech 20. století konala Velká cena Říma.

Nynější závod se jel na dočasném pouličním okruhu Circuito Cittadino dell’EUR v římské čtvrti EUR a nabídl nádherné výhledy na hlavní pamětihodnosti v obchodní čtvrti, jako je Obelisco di Marconi a Colosseo Quadrato. Jeden z nejdelších okruhů v sérii byl v roce 2021 prodloužen na 3 380 metrů a stal se tak nejdelším okruhem.

Francouzský jezdec Jean-Éric Vergne za volantem výkonného vozu DS E-Tense FE 21 potvrdil dobrou formu svou i svého monopostu během skvělého závodu přerušovaného celou řadou předjížděcích manévrů, jak jen to Formule E umí. Na konci padesátiminutového závodu (dva zásahy Safety Caru přinesly prodloužení o pět minut a patnáct sekund) obsadil Jean-Éric Vergne velmi dobré druhé místo, což je jeho druhé pódiové umístění v této sezóně. Druhý jezdec týmu DS Automobiles António Félix da Costa, který startoval z devátého místa, projel cílem jako třináctý.

Po pátém kole je tak Jean-Éric Vergne novým lídrem šampionátu jezdců. V kategorii týmů se tým DS Automobiles se svým třetím místem dostal na prozatímní stupně vítězů. „Je skvělé vrátit se do čela šampionátu,“ zhodnotil tuto skutečnost generální ředitel Techeetah Mark Preston.

Další závod šampionátu ABB FIA Formule E se uskuteční 30. dubna v Monaku na legendární trati, kde DS Automobiles a jeho dva jezdci v předchozích sezónách zvítězili: Jean-Éric Vergne v páté sezóně a António Félix da Costa v sezóně sedmé.

Bohumil Brejžek
Foto: DS Automobiles