Veteráni v karate opět nezklamali

23. – 26. září 2021 proběhlo MS WUKF v karate v rumunském městě Cluj-Napoca, za silné účasti konkurence ze čtyřiceti zemí světa. Národní tým ČR se zúčastnil v počtu čtyřiceti závodníků v různých kategoriích, a získal přes deset medailí. Mistrovství světa se celkově zúčastnilo kolem 1600 závodníků.

Bohužel v karate všeobecně nastává generační mezera, kdy v mezinárodních soutěžích kategorie Veteran – Masters už za nás bojují jen tři lidé, Vladimír Panýrek (63), Elemír Kubíni (64) a Jiří Hrabal (67). Jeden veterán nad 60 let připadá průměrně na pět zúčastněných zemí. Naši dva reprezentanti Elemír Kubíni a Vladimír Panýrek vybojovali bronzové medaile v kumite (boj se soupeřem). Oba dva tak navázali na své minulé úspěchy na MS WUKF v karate 2019, kdy Panýrek získal zlato a Kubíni bronz. Stává se tak naší jistotou, protože na posledních třech MS, kterých se zúčastnil, byl vždy bronzový.

Podobná situace se týká i kategorie od padesáti let nahoru, kde jedinou českou stálicí je Jiří Kábrt. V kategorii kata už je situace ČR lepší. Toto pole dobře reprezentuje oddíl Karla Kesla, a SK Karate Dragon Neratovice.

Titulní foto: zleva Vladimír Panýrek, Elemír Kubíni