Vratislav Janda se stal novým prezidentem České golfové federace

V sobotu 24. července se v jízdárně Zámku Bechyně uskutečnila tajná volba prezidenta České golfové federace na období 2021–2025. Nový prezidentem ČGF se stal Vratislav Janda a představil své vize, kam by chtěl svět českého golfu v následujících čtyřech letech posunout a jakým způsobem plánuje přispět k rozvoji a dobrému jménu tohoto sportu.

Volební konference České golfové asociace přinesla o víkendu změny ve světě českého golfu. V prvním kole byl počtem 50 z 99 odevzdaných hlasů zvolen do čela organizace Vratislav Janda, který v křesle prezidenta po osmiletém působení nahradil Zdeňka Kodejše. Kandidát Karel Vidura získal 43 hlasů, Juraj Werner 6. „Děkuji odstupujícímu Zdeňkovi Kodejšovi, téměř vždy se ke mně choval korektně. Děkuji také vám všem za vaši práci, vyhrál jsem s těsným náskokem a slibuji, že udělám vše pro to, aby se ČGF zase posunula,“ uvedl Vratislav Janda po zveřejnění výsledků. Společně s ním bylo zvoleno i dalších osm členů výboru a čtyřčlenná Kontrolní komise a zároveň byl schválen rozpočet organizace na letošní rok. ČGF bude hospodařit s plánovanými příjmy 43,383 miliónu korun, výdaje jsou plánovány ve výši 46,956 miliónu.

Moderní federace 21. století

Nový prezident ČGF by rád do stojatých vod českého golfu přinesl svěží vítr a uskutečnil řadu změn ve vnitřním uspořádání organizace. Tou stěžejní je vize propojení nejdůležitějších golfových subjektů: ČGF jako reprezentanta soutěžního golfu, PGAC jako garanta vzdělávacího a tréninkového procesu a Asociaci golfových hřišť jako reprezentanta infrastruktury. Jejich spojením může vzniknout silná moderní sportovní a funkční organizace 21. století, která díky pevnému postavení dokáže hájit společné zájmy. Myslím, že bych mohl vytvořit mosty mezi zájmy jednotlivých aktérů a také bych je následně uměl představit soukromému i veřejnému sektoru. Komunikaci se celý profesní život věnuji, je to moje obživa,“ představuje svou vizi Vratislav Janda.

Golf otevřený široké veřejnosti

Vedle propojení golfových subjektů se chce Vratislav Janda soustředit zejména na ekonomiku a nové finanční zdroje a zaměřit se rovněž na oživení stagnující členské základny ČGF, aby přivedl na golfová hřiště nové talenty a přilákal ke sportu pozornost široké veřejnosti. „Chtěl bych golf otevřít většímu počtu lidí a více ho propojit s důležitými tématy současnosti, jako jsou udržitelnost a charita,“ dodává první muž českého golfu.

Vratislav Janda pochází ze sportovního prostředí, jeho otec byl dvanáctinásobným mistrem republiky v šermu a předsedou Československého šermířského svazu, bratr dokonce předsedou Evropské federace šermu. Sám se dlouhodobě věnuje golfu, proto se rozhodl aktivně věnovat jeho rozvoji a posunout český golf dále, což jej přivedlo až do čela České golfové federace. Ve své funkci chce využít řadu znalostí a zkušeností, které načerpal jako právník, manažer i diplomat. Věnuje se korporátní komunikaci a vztahům mezi státní správou a subjekty, které zastupuje.