Výroční setkání ALT 29er a vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020“

Vyhlášení „Skiffmeistera 2020“ se mělo konat ve středu 13. ledna v YC CERE. Nařízení vlády to bohužel neumožnily, a tak se konalo virtuálně přes Teamsy za hojné účasti závodníků třídy 29er. Po úvodních slovech trenéra Davida Křížka, prezidentka asociace tříd 29er a 49er Jana Košťálová zhodnotila sezonu.

Vloni se na Lipně konal jeden závod série Eurocupu třídy 29er, počítá se s ním i na červenec 2021. Česká republika zatím neúspěšně kandidovala na pořadatele Mistrovství Evropy třídy 29er v roce 2020 a v roce 2022, nicméně podle slov Václava Brabce se nevzdává a kandidaturu na pořádání tohoto významného závodu bude podávat i nadále.

Václav Brabec také informoval o tom, že se od 4. do 9. září 2021 bude na Lipně konat juniorské mistrovství Evropy tříd 49er, 49er FX a Nacra 17. Před akcí proběhne klinika, kde naši mladí závodníci mohou získat cenné zkušenosti s olympijskými lodními třídami.

Promo video juniorského mistrovství Evropy tříd 49er, 49er FX a Nacra 17:

Všechny plánované závody, které se budou konat v roce 2021 v ČR, představil Vítězslav Ott a stav domácí 29er flotily zhodnotil Jan Pokorný. V nadcházející sezoně předpokládá starty 18 českých posádek na 29erech. Tato třída od roku 2017 zaznamenává neustálý nárůst počtu posádek.

Spolupráci v oblasti PR pochválila PR manažerka ČSJ Eva Skořepová. Reprezentační trenér pak zhodnotil výkony jednotlivých posádek v uplynulé sezoně, seznámil závodníky s plánem na sezonu další a přivítal vzácné hosty. Nejprve reprezentantky ve třídě 49erFX Dominiku Vaďurovou a Sáru Tkadlecovou, které pozdravily mladé závodníky a prozradily, že se nyní chystají na další trénink do Portugalska a v březnu, pokud to situace dovolí, na závody na Mallorku. Dalším hostem byl předseda ČSJ Radim Vašík, který popřál všem hodně úspěchů v příští sezoně.

Následovalo vyhlášení výsledků Česko-Slovenského poháru, Regionálního českého poháru a Poháru ČR.

Zlatým hřebem večera bylo pak vyhlášení výsledků soutěže „Jachting hledá Skiffmeistera 2020„.

  1. místo Michal a Lukáš Krsičkovi (žlutá samolepka, žlutá trička, persenik a genakr)

 

 

 

  1. místo Tibor a Adam Nevelöšovi (modrá samolepka, modrá trička a genakr)

 

 

 

 

  1. místo Anna Justová a Bára Šabatová (červená samolepka, červená trička a kosatka)