Warner Bros. Discovery bude vysílat přenosy z Mistrovství světa v atletice 2023 v Budapešti

Společnost Warner Bros. Discovery si zajistila práva na vysílání Mistrovství světa v atletice, které se bude konat příští rok v Budapešti. Miliony sportovních fanoušků tak budou mít rok před olympijskými hrami v Paříži možnost vidět své oblíbené atletické hvězdy v akci.

Společnost Warner Bros. Discovery se dohodla s držiteli práv na světovou atletiku – Eurovision Sport a ESPN – na neexkluzivním vysílání osmidenního světového šampionátu v příštím roce na svých kanálech Eurosport 1, Eurosport 2 a platformách Eurosport App a discovery+ ve více než 45 zemích Evropy.

Armand Duplantis

V Budapešti se představí světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis, skvělé jamajské sprinterské trio Elaine Thompsonová-Herahová, Shelly-Ann Fraserová-Pryceová a Shericka Jacksonová i olympijský vítěz v běhu na 400 metrů překážek Karsten Warholm. Společnost Warner Bros. Discovery tak pokračuje v celoročním vysílání největších sportovních akcí na světě.

Warner Bros. Discovery Vice President, Sports Rights Acquisitions and Syndication Trojan Paillot: „Jsme hrdým a důvěryhodným partnerem federací napříč širokým spektrem sportovních odvětví. Prostřednictvím našich kanálů a platforem Warner Bros. Discovery máme bezkonkurenční schopnost rozšiřovat vysílání k co nejpočetnějšímu publiku, a to díky širokému mezinárodnímu dosahu a dostupnosti platforem, což divákům nabízí více způsobů, jak se zapojit do sportu, který mají rádi.“

Naší ambicí je celoročně vyprávět příběhy nejslavnějších atletů světa, a to včetně jejich přípravy na největší události jako jsou mistrovství světa a olympijské hry. Jsme rádi, že můžeme využít naše vypravěčské schopnosti a mimořádný dosah, abychom pomohli zvýšit zájem o Mistrovství světa v atletice a povědomí o tomto sportu a sportovcích v době, kdy se blíží Letní olympijské hry v Paříži 2024.“

World Athletics president Sebastian Coe: „Jsem potěšen, že mohu přivítat společnost Warner Bros. Discovery zpět v portfoliu našich partnerů pro vysílání mistrovství světa. Eurosport má dlouhou tradici v nabídce vynikajících atletických přenosů a tuto dohodu uvítají fanoušci po celé Evropě, protože jim poskytne ještě více příležitostí sledovat každý úžasný okamžik Mistrovství světa v atletice v Budapešti 2023. Nepochybuji o tom, že nám tato dohoda pomůže naplnit naši strategii rozvoje tohoto sportu.“

Mistrovství světa v atletice 2023 se bude konat v novém Národním atletickém centru v Budapešti od 19. do 27. srpna. Bude to poprvé, co se tato akce uskuteční ve střední Evropě. Společnosti Eurovision Sport a ESPN společně drží a distribuují mediální práva na světovou atletiku v Evropě a Africe až do roku 2023.

Minulý měsíc zahájila společnost Warner Bros. Discovery svou cestu k programové nabídce Olympijských her v Paříži 2024 uvedením pořadu Mon Paris Olympique na francouzském Eurosportu, který se bude vysílat každý měsíc až do zahajovacího ceremoniálu v červenci 2024 a představí řadu špičkových francouzských sportovců.

Foto: Getty Images