Warner Bros. Discovery Sports posiluje v roce 2022 divácký zážitek z Roland-Garros

První turnaj z produkce společnosti Warner Bros. Discovery Sports od uzavření nové víceleté smlouvy s Francouzskou tenisovou federací (FFT). Sportovním fanouškům nabídne bezkonkurenční 360stupňový tenisový zážitek z Roland-Garros, grandslamu, který Eurosport poprvé vysílal už v roce 1989.

Společnost Warner Bros. Discovery Sports bude v květnu a červnu letošního roku exkluzivním cílem tenisových fanoušků – živé přenosy z Roland-Garros doplní dlouhé dokumenty, nové krátké formáty, průlomové analýzy i rozsáhlé zpravodajství a aktuality na stránkách Eurosport.com. 

Scott Young, SVP Content and Production at Warner Bros. Discovery Sports Europe: „Grandslam Roland-Garros je nejen vrcholem antukové sezóny, ale i výkvětem tenisového vysílání Eurosportu, protože je založen na více než 30leté spolupráci a přinesl některé z nejikoničtějších momentů v historii tohoto sportu.

Náš tým nejzasvěcenějších expertů složený z grandslamových šampionů pomůže oživit příběhy z kurtů. Ať už v přímých přenosech z Roland-Garros v Paříži, nebo v našem oceňovaném studiu Cube, které dává ty nejlepší možnosti pro vyprávění příběhů. Naše neuvěřitelná televizní sestava nabídne fanouškům ještě hlubší analýzy a pomůže jim lépe pochopit důvody, proč byl každý zápas vyhrán, nebo prohrán. Díky tomu, že každý zápas bude k dispozici v živém vysílání i na vyžádání, víme, že letošní ročník bude pro fanoušky v celé Evropě výjimečný.“

Více než jen turnaj ve dvouhrách

Novak Djoković a Barbora Krejčíková budou obhajovat tituly, které vybojovali před dvanácti měsíci. V neděli 22. května Roland-Garros odstartuje, ale pařížský grandslam je více než turnajem dvouhry mužů a žen.

Již od pondělí 16. května nabízí Společnost Warner Bros. Discovery Sports na digitálních platformách živé a exkluzivní přenosy z kvalifikace. Dále bude možné sledovat všechny zápasy čtyřher i vozíčkářů, a to buď na lineárních, nebo digitálních platformách. To znamená, že diváci budou mít přístup ke všem 886 zápasům z letošního Roland-Garros na aplikacích Eurosportu (v ČR Eurosport.com a Eurosport Player).

Experti nabídnou analýzy přímo z místa dění i ze studia

V průběhu turnaje nabídne své postřehy řada celosvětově uznávaných tenisových expertů. Bývalí hráči Top 10 Barbara Schettová a Tim Henman se v Londýně představí ve špičkovém studiu s rozšířenou realitou Cube a sedminásobný grandslamový šampion Mats Wilander – v den 40. výročí svého prvního titulu na French Open – se ohlásí přímo z Roland-Garros, kde se k němu připojí tenisová ikona John McEnroe a dvojnásobný finalista turnaje Àlex Corretja.

V Paříži bude i Alizé Limová, která pro Warner Bros. Discovery Sports debutovala na obrazovkách během Australian Open. Fanouškům přiblíží atmosféru města i areálu Roland-Garros. Svůj pořad bude uvádět denně od 10:30 před startem dopoledních zápasů.

Obohacená digitální zážitek, který ohromí fanoušky v celé Evropě

Vycházející norská hvězda Casper Ruud připraví fanouškům exkluzivní pohled do svého světa v rámci pokračující spolupráce se společností Warner Bros. Discovery Sports. Nová epizoda Ruud Talk bude zveřejněna během turnaje na digitálních platformách Eurosportu.

Eurosport.com a Eurosport App budou opět ideálním místem pro fanoušky, kteří hledají hlubší a poutavé vyprávění, přičemž online přenosy z Roland-Garros budou zahrnovat exkluzivní pořad Players’ Voice, názory tenisových expertů Warner Bros. Discovery Sports z celého kontinentu i sestřihy zápasů, což znamená, že nároční tenisoví příznivci budou mít pokrytý každý prvek tenisového dění.

Mezi hlavní body Warner Bros. Discovery Sports z Roland-Garros v roce 2022 patří také:

  • Barbara Schettová a Tim Henman se připojí k přenosům každý den přibližně od 15:00 z londýnského studia Cube. Živě se spojí s experty v Paříži Matsem Wilanderem a Àlexem Corretjou, kteří v teleportačních rozhovorech nabídnou své názory a analýzy.
  • Společnost Warner Bros. Discovery Sports se u příležitosti 40. výročí vítězství Matse Wilandera na Roland-Garros ohlédne na digitálních platformách za klíčovými momenty jeho tažení za titulem.
  • Barbara Schettová a Tim Henman zamíří i do Paříže, aby přímo z místa dění přiblížili vše, co předchází finále dvouhry mužů a žen.
  • Alizé v Paříži: Alizé Limová odhalí oblíbená pařížská místa nejlepších tenistů světa.
  • Nové i osvěžené formáty včetně My Social Network, Entourage, New Kids on the Block a My Playlist, které divákům umožní dostat se pod kůži jejich oblíbeným hráčům mimo kurt.

Vysílání Warner Bros. Discovery Sports z Roland-Garros bude podepřeno zbrusu novou propagací, která se vztahuje k Paříži jako městu lásky – The TVC a ikonická francouzská píseň J’ai deux amours od Josephine Bakerové.

Klíčová data Roland-Garros:

Pondělí 16. května – první kolo kvalifikace
Neděle 22. května – začátek hlavního turnaje
Pondělí 30. května – začíná druhý týden hlavního turnaje a čtvrté kolo
Čtvrtek 2. června – semifinále žen
Pátek 3. června – semifinále mužů
Sobota 4. června – finále žen
Neděle 5. června – finále mužů.