Women Leading and Sailing Trophy

Nejen olympijské hry v Paříži budou poprvé v historii genderově vyvážené! Také mezinárodní jachtařská federace World Sailing pracuje na tom, aby se do jachtingu zapojovalo stále více žen na celém světě. A my můžeme být pyšní, že nás ve světě reprezentuje český ženský tým TWINKY HOLKY.

Yacht Club de Monaco uspořádal 16.-17. března 2024 již 2. ročník závodu s názvem Woman Leading & Sailing Trophy (WLS). Regata na lodích J/70 určená výhradně ženám zaznamenala obrovský úspěch a letos se jí zúčastnilo již 20 týmů z celého světa (USA, Korea, Nizozemí, Česká republika, Německo, Velká Británie, Itálie, Švýcarsko, Francie, Monako).

České barvy reprezentoval tým TWINKY s lodí číslo 7 ve složení: Šárka Bauerová, Renata Marečková, Helena Svanovská, Pavla Šmídová a Tereza Kováčová. 

Pod záštitou Monaka, ve spolupráci s francouzskou a monackou jachtařskou federací a za podpory společností FxPro a Slam se akce zúčastnilo 90 jachtařek.

„Velmi mě těšilo vidět ženy závodit s takovým nadšením. Proto je toto setkání tak úspěšné,“ říká generální sekretář YCM Bernard d’Alessandri. Za růstem této pozoruhodné akce stojí velká skupina jachtařek YCM s názvem Pink Wave, které před 5 lety začínaly s 5 členkami a dnes má Pink Wave již 55 členek.

Závodnice byly rozdělené na 2 skupiny a závodilo se současně na 10 lodích. Každý tým absolvoval první den tři rozjížďky o postup do zlaté skupiny. Česká posádka Twinky se po prvním dni probojovala do zlaté skupiny a celkově si odváží krásné 5. místo.

Na regatě vynikl holandský dívčí tým Giesbeek, který vyhrál všechny tři rozjížďky a v sobotu večer se dostal do čela zlaté skupiny. Jejich forma pokračovala i druhý den, kdy si čtvrtým vítězstvím zajistily umístění na stupních vítězů, těsně následovány Švýcarkami z CVL a poté francouzským týmem The Famous Project.