Z Třince do Sparty přichází Bukarts

Novou útočnou posilou Sparty se stal lotyšský útočník ROBERTS BUKARTS. Osmadvacetiletý reprezentant a kapitán lotyšského týmu z loňského mistrovství světa přichází z Třince výměnou za útočníka Petra Vránu. Dosavadní kapitán strávil ve Spartě necelé tři sezony.

Útočník s bohatými zkušenostmi z Kontinentální ligy působil v letošní sezoně v Třinci, kam v létě přestoupil ze Zlína, kde strávil dvě předešlé sezony. Ve 33 zápasech nastřádal 19 bodů.

“Průběžně zvažujeme různé možnosti posílení našeho kádru pro konec sezóny. Když se objevila možnost získat Robertse Bukartse, jehož sezóna se v Třinci nevyvíjela podle představ klubu ani hráče, a Třinec projevil zájem o Petra Vránu, který byl u nás vlastně v totožné situaci, a navíc mu ve Spartě končila smlouva, rozhodli jsme se po dohodě s trenéry a Petrem samotným, že by to pro všechny mohla být zajímavá výměna,“ komentuje trejd sportovní manažer Sparty Michal Broš. 

Podobný typ hráče totiž v týmu aktuálně chyběl. „Roberts je pravák, kterého při zraněních Říčky a Černocha v útoku postrádáme. Je to navíc hlavně hráč, který každoročně pravidelně boduje. Věříme, že na to naváže také ve Spartě,“ přeje si Broš. Smlouva s Robertsem Bukartsem navíc obsahuje možnost jejího prodloužení i na sezonu 2019/2020.

„Petrovi tímto chceme poděkovat za práci, kterou v našem klubu za necelé tři sezóny odvedl, a přejeme mu hodně štěstí na jeho další štaci,“ dodává Michal Broš.